14/4/2024 שעה 18:15 הודעה מס' 2

תושבים יקרים

בתום הערכת המצב, מדיניות ההתגוננות נשארת ללא שינוי ובתוקף עד ליום שני 15.04.2024 בשעה 23:00.
ההנחיות המלאות מפורטות בקישור הבא:
ההתקהלות המותרת היא עד 1000 איש, ובתנאי שזמן ההגעה למרחב מוגן הוא דקה וחצי

עבור משפחות המבקשות להעביר לילה במקלט, המועצה תפתח הלילה, אפשרות שהות במקלטי מוסדות חינוך, במזרח ובמערב הגוש. יש להביא כלי מטה, מזרונים ושקי שינה. 
לרישום בבקשה ללינה במתחם מוגן – נא פנו למוקד 106. הרישום הוא עד השעה 22:00 בלילה! 

המתחמים יפתחו משעה 20.00 בערב ועד השעה 9.00 למחרת. 

מועדוני הוותיקים בשלושת היישובים יתקיימו אלון שבות, תקוע ונוקדים.

קורסים און ליין לילדים נמצאים באתר המתנ"ס:

שלכם ובשבילכם
מ.א גוש עציון

להצטרפות לעדכוני המועצה הצטרפו למועציון

*****

היערכות לחירום הודעה מס 2 - 13/04/2024 שעה 22:15 

תושבים יקרים

להלן הנחיות פיקוד העורף, לאזורנו:

 לא תתקיים כל פעילות  חינוכית בכל מסגרות החינוך גם אצלנו כמו בכל רחבי הארץ, כולל אוניברסיטאות, חינוך מיוחד, קייטנות וצהרונים.

ובכלל זה, מעונות היום , מסגרות החינוך מיוחד,  תכנית ניצנים בחופשות - בית הספר של החגים לגילאי גן – כיתות ג'
בכלל הפעילויות חברתיות ופעילות הפגה לילדים ולנוער במתנ"סים, במחלקות הנוער ברשויות המקומיות ובתנועות הנוער
 *כולל הפסקת טיולים ומחנאות  בכלל כבר החל מהלילה במוצ"ש 13.4.24 ( יקבלו הודעות קיפול מחדר מצב טיולים)

מועדוניות לגיל השלישי ומועדוניות לילדים לא יפעלו מחר.

ההתקהלות המותרת היא עד 1000 איש, ובתנאי שזמן ההגעה למרחב מוגן הוא דקה וחצי

להנחיות פיקוד העורף:

חשוב להוריד את אפליקציית פיקוד העורף לנייד:

שאלות ספציפיות, נא לפנות למוקד 106 (בטלפון: 02-9939933) או לאגפים הרלוונטיים.

חזקים ביחד
ירון רוזנטל
 ראש מועצת גוש עציון

להצטרפות לעדכוני המועצה הצטרפו למועציון

הורים יקרים,
כידוע לכם, לפי החלטת פיקוד העורף, מחר לא יתקיימו פעילויות חינוכיות וישראל נערכת למתקפה. 
אנו נמצאים כבר חצי שנה במלחמה והתמודדנו כפרטים וכקהילה עם אירועי חירום רבים. יש בתוכנו את החוסן האישי והקהילתי להתמודד גם עם הימים הבאים. 

מספר הנחיות כלליות לשיח עם הילדים-
קשיבות- קודם כל לעצמכם ואח"כ לילדים
מידע- עבור כל ילד הנגישו את המידע בהתאם לגילו. צמצמו חשיפה לתקשורת בגיל הצעיר ותווכו את המידע לגילאים הבוגרים יותר.
שגרה- בימים הקרובים צרו שגרת יום המשלבת את המוכר לילדים מהיומיום שלהם (יצירה, משחק חופשי, למידה, שיחת וידיאו עם חברים, פעילות מוסיקלית/ספורטיבית ועוד)
בטחון- נסו ליצור תחושת ביטחון ככל שניתן, שאלו את הילדים מה יעזור להם בזמן הזה.
אם אתם או ילדכם חשים מצוקה או רוצים להתייעץ ניתן לפנות למוקד 106 של המועצה או למוקד הסיוע הרגשי של משרד החינוך באמצעות הטלפון 6552* שלוחה 5

***

 

י"ט טבת, 30/12/23

בסרטון שלנו היום מחזקים ומפנקים את משפחות המילאומניקים בהופעה מיוחדת של מירי מסיקה וביום כיף במג'יק קאס. 
שלכם ובשבילכם
שבוע טוב
מועצה אזורית גוש עציון.

***

ו' טבת, 18/12/23
מועצה אזורית גוש עציון
עדכון מס 45

תושבים יקרים,
אנו מצטערים להודיע על נפילתו בקרב של נתנאל סילברג הי"ד, בן אלון שבות, תושב נעמ"ה, בנם של דב ואילת, נכדם של יהודה וצביה והב, תושבי אלון שבות. פרטים על ההלוויה והשבעה ימסרו בהמשך. יהי זכרו ברוך. 


* עם אחד – שיר אחד
ערב מרגש עם מיטב האמנים וגיבורי ישראל ובמעמד יו"ר הכנסת, אמיר אוחנה, השר שיקלי ואישים נוספים, התקיים אמש בבנייני האומה בירושלים. האירוע "עם אחד, שיר אחד, קהילות יהודיות בארץ ובעולם שרות ומתפללות יחד למען אחדות והצלחת עם ישראל" בחסות קרן גוש עציון, שודר לקהילות בכל העולם כהוקרה לתורמים ובתפילה לשלומם של כל הלוחמים, להחלמת הפצועים ולהחזרת החטופים.
באירוע עלו לבמה גיבורים אזרחיים שסיפרו את סיפורם. רחל אדרי, שהמחבלים שהו בביתה 20 שעות, וכך הצליחה להציל תושבים רבים מאופקים, סיפרה: "חיכיתי ללילה, ידעתי שיחלצו אותי. מאז הלילות הם לא לילות, אבל אני מנסה לחזק את עצמי. אין לנו ארץ אחרת, צריכים להילחם עליה." המנחה עופר חדד העניק לה אות לציון אומץ ליבה. 
רמי דוידיאן שהציל 750 איש ממסיבות הטבע שסיפר  "לא ראיתי בעיניים. ראיתי רק דבר אחד: להציל את הילדים האלה מהתופת. הרגשתי שיד אלוהים נגעה בי שם. היום אני מרגיש שיש לי עוד 750 ילדים מחוץ לנישואין." גבי הרו מנכ"ל קרן גוש עציון ביקש בסיום האירוע להודות לכל השותפים בארץ ובעולם שמסייעם מכל הלב.


* מחבקים את משפחות המגויסים
המועצה מזמינה את משפחות המגויסים ליום מפנק במיוחד במג׳יק קאס, פארק השעשועים המקורה הגדול במזרח התיכון, שנמצא במעלה אדומים. מספר הכרטיסים מוגבל- מהרו להירשם!  

* ידידו הטוב ביותר 
בן הזוג במילואים? את חוששת והילדים מחורפנים? זה הזמן לאמץ כלב! ארבעה גורים חמודים אחרונים נשארו בכלביה של השירות הוטרינרי של המועצה. הגורים בני ארבעה חודשים, מחוסנים ומטופלים. הזדרזו לתאם! 050-7598883

 * עבודה עברית – מדינה חופשית
שימור היכולות של ענף הבנייה בימים אלו משמעותי ומהותי לאזרחי ישראל ולכלכלה הישראלית. לאור זאת, משרד הבינוי והשיכון, התאחדות הקבלנים והקרן לעידוד ופיתוח ענף הבנייה בישראל מגייסים עובדים חדשים. העבודה בשכר מלא. עובד שימשיך לעבוד בבנייה מעל לשלושה חודשים יזכה למענק התמדה בגובה אלפי שקלים.  כמו כן, עבודה בבנייה מוכרת כעבודה מועדפת. לפרטים לחצו כאן.

בסרטון שלנו היום נפגוש משפחה שברחה מההפגזות ומצאה בית ושלווה אצלנו, בגוש עציון. צפו!

בתקווה לימים טובים בקרוב,

מועצה אזורית גוש עציון

***

14.12 ‏יום חמישי ב' טבת
מועצה אזורית גוש עציון 
עדכון מס 44

*  עם אחד, שיר אחד
קרן גוש עציון מזמינה את תושבי הגוש לערב של חיבור ואחדות, תפילה וסיפורי גבורה מהמלחמה, שיתקיים ביום ראשון בבניני האומה. מוזמנים לרכוש כרטיסים במחיר סמלי- 20 ₪ בלבד.
בהזנת קוד קופון: 95682 לרכישה לחצו כאן.

 למידע המלא לחצו כאן. כמות הכרטיסים מוגבלת.

* מועמדות לקורס סע"ר
אגף הביטחון של המועצה בשיתוף פיקוד העורף מזמינים מתנדבים ומתנדבות להגיש  מועמדות לקורס סע"ר (סיוע עצמי ראשוני).
צוותי סע"ר הם צוותי חילוץ לסיוע עצמי ראשוני שנמצאים בישובים ומהווים כח סיוע משמעותי נוסף בעת חירום עד להגעת כוחות החילוץ. הקורס יכלול שלושה מפגשים שיעסקו בעזרה ראשונה וחילוץ. ההצטרפות מגיל 21 ומעלה, מספר המקומות מוגבל. להגשת מועמדות: מידוע נוסף ישלח לנרשמים.

 * תפילת הלל חגיגית לנשים
מחר (יום ו'), זאת חנוכה בשעה 09:00 - תפילת הלל חגיגית לנשים עם אודליה ברלין בבית המדרש במגדל עוז.
כניסה חופשית! לפרטים

* הסרטון שלנו הופק הפעם על ידי מרכז העורף הגמ"ר בפיקוד המרכז ועוסק בגבורת החשמונאים וגבורת אנשי גוש עציון. תודה לכם על הפרגון והתמיכה.
 

מָסַרְתָּ טְמֵאִים בְּיַד טְהוֹרִים, וּרְשָׁעִים בְּיַד צַדִּיקִים

שבת שלום
שלכם ובשבילכם
מועצה אזורית גוש עציון

***

11 דצמבר, ‏כ"ח כסלו תשפ"ד
עדכון מס 43


תושבים יקרים, 

ראשית, אנו מבקשים לשלוח תנחומים לנדב אילני, תושב תקוע, בנפול אחיו, גדעון הי"ד. מן השמים תנוחם. 

היום, כ"ח כסליו, הוא יום נפילת שיירת העשרה. גבורת גוש עציון בימים ההם, ממשיכה גם בזמן הזה. 

* ההגנה הטובה ביותר 
כחלק מהמענה שמספקת המועצה לאתרים בהם אין מיגון נאות, הובלנו היום שתי מיגוניות לישיבת מקור חיים בנוה דניאל ומגונית נוספת לגבעת החי"ש. בכך מגיע מספר המיגוניות שהביאה המועצה לגוש ל-16, כולן בסיוע קרן גוש עציון. 

* זכות וגאווה
הערב נערכה הדלקת נרות בפינה החמה בה נכחו אל"מ איתי מטק, מפקד חטיבת עציון, ובכירי המועצה. אל"מ מטק ציין את האור של אנשי גוש עציון, את גבורת חייליו ובירך על הזכות להיות חלק מצה"ל ומעם ישראל. 

 * אור קטן
בימים שלפני החג, קישטו ילדי הגנים בגוש עציון חנוכיות ושלחו אותן לחיילים. חיילי מילואים מבסיס ג'וליס קיבלו את החנוכיות שקישטו עבורם ילדי גן סיגלית מהר גילה. הם הצליחו לאתר את הטלפון של הגננת רויטל אשכנזי והתקשרו להודות לילדים. כנסו והאזינו לשיחה

 *  חייל, שפר הופעתך!
ביום בחמישי הקרוב, חיילים וחיילות שהשתחררו בחמש השנים האחרונות, מוזמנים להדלקת נר אחרון בבר ברא בכפר עציון, בחסות המרכז לצעירים של המתנ"ס. 50 הראשונים יקבלו גם בירה ראשונה חינם וכולם יהנו ממוזיקה טובה. הביאו חברים! 

 * יחד מגבירים את האור 
בקרן גוש עציון מגבירים את האור עבור המשפחות שנפגעו מהמלחמה וזקוקות לתמיכה. הקרן בשיתוף אגף הרווחה במועצה הקימו את מוקד תקומה - גוש עציון במיוחד בשבילן. עזרו לנו להוסיף ולהאיר עוד בתים רבים 

  * שעות פתיחה 
לידיעת התושבים: החל מרביעי הקרוב, סניף רמי לוי שיווק השקמה שבצומת הגוש יהיה פתוח עד 21:00 בימים א-ה. 

בסרטון שלנו היום תקבלו הצצה למיצב "השיבנו ונשובה" באלון הבודד בשיתוף המתנ"ס ותיירות גוש עציון. צפו! 

"חֲשׂוֹף זְרוֹעַ קָדְשֶׁךָ וְקָרֵב קֵץ הַיְשׁוּעָה"

חג שמח,

מועצה אזורית גוש עציון

***

‏יום שישי כ"ה כסלו
מועצה אזורית גוש עציון 
עדכון מס 42

עם פתיחתו של  חג החנוכה אנחנו מבקשים להצדיע לגיבורים שלנו בגוש עציון. לבנינו הגיבורים בחזית, למשפחות הגיבורות שילדיהן משרתים את עם ישראל, לבנות הזוג שמתמודדות לבדן, לסבתות ולסבים המתגעגעים לנכדים שבעזה ולכל השומרים על הבית. גבורה זו היא המשך גבורתם של החשמונאים, שניצחה בימיהם ההם ותנצח גם בזמן הזה.

גוש עציון וקהילת אלון שבות משתתפים בצערו חברנו שמעיה ברקוביץ ששימש כמזכיר אלון שבות בנפול בנו לוחם מגלן  אייל מאיר ברקוביץ הי"ד בקרובות בעזה.

*   גוש עציון בצעד חלוצי נוסף: מענה אוטומטי לתושבים מבוסס על בינה מלאכותית

לראשונה בישראל: המועצה האזורית גוש עציון, היא הרשות הראשונה אשר מפעילה צ'אט לתושבים מבוסס על בינה מלאכותית. במועצה התחילו בפיילוט באמצעות חברת CITYAI, לפיו באתר המועצה נפתח ערוץ פניה בעזרת צ'אט בינה מלאכותית המבוסס על הטכנולוגיה החדשה. השירות יינתן באופן מיידי כפיילוט בתחום הארנונה ויורחב בהמשך לכלל שירותי המועצה. התושבים יוכלו להזדהות מול הצ'אט ולקבל מידע אישי ומאובטח בתחום הארנונה. צעד זה הוא כחלק ממהפכת הבינה המלאכותית והטכנולוגיה שהמועצה האזורית גוש עציון עוברת: כגון חיישנים לריקון זבל בפחים, מאגר חכם של שבבים לכלבים ברשות עם הודעות אוטומטיות ועוד. 


 *  את אחיי אנוכי מבקש

בכנס בהפקת המועצה בנושא השבויים  תחת הכותרת "את אחי אנוכי מבקש". ביקשנו לברר את סוגיית עסקאות לשחרור החטופים בהקשר של המלחמה להשמדת החמאס. בכנס השתתף אליהו ליבמן, ראש מועצת קרית ארבע-חברון, שבנו, אליקים, נחטף לעזה שסיפר כי "החדר של אליקים מוכן, אנחנו מאמינים בניסים ואנו כבר מחכים שבחנוכה הזה אליקים יחזור. אליקים הוא הבן שלנו אבל הוא גם חלק מעם ישראל. אני מתפלל שיחזור הביתה כתוצאה מהשמדת האוייב". בכנס השתתף גם הרב מדן, הרב י"צ רימון, שי גרוס, שהיה חטוף באנטבה והעיתונאים אסף ליברמן ועקיבא נוביק.

*  מסייעים לחקלאים גם בחנוכה
שבוע הבא נצא לשלושה ימי קטיף ונסייע לחלקאי העוטף. שימו לב שהקטיף פתוח לכל המשפחה (ילדים באחריות ההורים). יש להתעדכן ולהירשם 

*   לכבוד מה? לכבוד החנוכה
הכנו עבורכם מגוון פעיליות לכבוד החנוכה בשלוחות המתנ"ס ובישובים. בנוסף, חילקנו למשפחות המגוייסים קופון איתו יוכלו לבקר באטרקציה תיירותית בגוש עציון לבחירתכם לגמרי בחינם! גם להנות וגם לסייע לעסקים בגוש. השוברים יחולקו על ידי מזכירות הישובים. למידע נוסף באתר אגף התיירות כנסו: https://bit.ly/3Nii4no  לפעליות המתנ"ס: https://bit.ly/3GtfiYI
איך מדליקים נרות כשאבא במילואים? מלחמת חרבות  ברזל מציבה בפנינו שאלות הלכתיות חדשות. הרב רימון הרב האזורי של גוש עציון בהסבר קצר ומחזק  שיעשה לכם סדר. מצרפם עבורכם חוברת הלכות חנוכה לחייל ולבני ביתו. מוזמנים בקישור   


חנוכה שמח
מועצה אזורית גוש עציון

***

4.12 ‏כ"א כסלו
עדכון מס 41

תושבים יקרים, 

ראשית, אנו מבקשים להביע את תנחומינו לדוד רודמן חברנו, ראש אגף התיירות של המועצה, על פטירת אביו. מן השמיים תנוחם.

*מצדיעים לכן!
כבר כמעט חודשיים שאנו נלחמים, בחזית ובעורף. אנחנו, במועצה, יודעים כמה קשה לנשים שבני זוגן יצאו ללחום למען העם והארץ, ואנו רוצים להקל עליכן קצת ולפנק אתכן ואת הילדים שלכן. לכן, המועצה תחלק בימים הקרובים קופון איתו תוכלו לבקר באטרקציה תיירותית בגוש עציון לבחירתכן לגמרי בחינם! 

* שומרי ראש
בגוש עציון יש תופעה כמעט ייחודית ליו"ש של מתחמי חינוך מחוץ ליישובים. יש לנו שניים כאלה: סמוך לנווה דניאל ובגבעה הצהובה. אלפי תלמידים לומדים במתחמים אלה ונדרשת שמירה רצינית ומקצועית עליהם. 
בנוסף לשמירה של צה"ל ולשומרים האזרחיים המוצבים במקום, הוחלט במועצה לעבות את השמירה ולהעלות אותה לרמה הגבוהה ביותר. פנינו לסוכנות המתמחה באבטחת אישים ושכרנו ממנה שומרים לשני המתחמים האלה. השומרים הם שומרים מקצועיים, בוגרי יחידות מובחרות. לכח אדם כזה עלויות גבוהות מאוד, אבל אנחנו לא חוסכים, כי בטחון הילדים שלנו הוא הדבר החשוב ביותר.

* "כִּי-הָיִיתָ מַחְסֶה לִי, מִגְדַּל-עֹז מִפְּנֵי אוֹיֵב"
היום חילקנו ציוד טקטי מתקדם לכיתת הכוננות של מגדל עוז. אנו ממשיכים לצייד את לוחמינו בציוד המתקדם ביותר מתוך הבנה שהם המענה הראשון אותו פוגש מי שמבקש רעתנו.
  
* חג יפה כל כך
המתנ"ס שלנו הפיק המון אירועי חנוכה מרגשים ומהנים. פרטים בקישור המצ"ב, מכירת הכרטיסים לחלק מהאירועים תחל מחר באתר המתנ"ס. 

 * שלט חדש
חנכנו בימים האחרונים שלט חדש לגוש אספר המתנשא לגבוה 3.5 מטר בצומת מיצד-פני קדם. בטקס השתתפו הנהגות הישובים ותושבים רבים שהגיעו להודות למועצה על הגבוי והעזרה בתקופה זו ולשאת תפילה להמשך בניה והרחבת גוש אספר.
תי-פח רוחי!

מערך האשפה החדש של גוש עציון מככב בסרטון הפעם. כזה דבר עוד לא ראיתם.

חג גבורה שמח!
המועצה האזורית גוש עציון
.

* * *

30.11, ‏י"ז כסלו תשפ"ד
עדכון מס 40, 

תושבים יקרים, 

נושא השבויים מעסיק ומרגש את כולנו ביתר שאת בימים הללו עם חזרתם של חלק מהשבויים הביתה. אנו במועצה החלטנו לארגן ערב מיוחד שיעסוק בנושא מהיבטים שונים. הציבור מוזמן לערב עיון שיתקיים ביום רביעי, כ"ג כסלו (6.12) במתנ"ס. באירוע נלמד מהרב יעקב מדן, נארח את העיתונאים אסף ליברמן ועקיבא נוביק, אליהו ליבמן שבנו אליקים שלמה חטוף, וסבין שרון (מחטופי אנטבה).  פרטים נוספים באתר המועצה

שמור נא עלינו כמו ילדים
על מנת לחזק את תחושת הביטחון במתחמי החינוך שמחוץ ליישובים (הגבעה הצהובה ונווה דניאל), הציבה המועצה בהשקעה גדולה, מאבטחים מהיחידה לאבטחת אישים. המאבטחים הם בוגרי יחידות מובחרות ויאבטחו את המתחמים בשעות הלימודים בשבועות הקרובים. 

 * חיבוק לפצועים
היום, יום ההוקרה לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה, אנו מצדיעים ומחבקים (בזהירות) את הפצועים שלנו מהמלחמה האחרונה ובכלל. הביטו סביב: בכל יישוב יש גיבורים כאלה. תנו להם כח להמשיך את המלחמה הפרטית שלהם אחרי שנתנו את הכל למעננו. 

 * מעט מהשגרה - מתחדשים בפחים חכמים
גוש עציון תתחדש! פרויקט השדרוג של מערך האשפה שלנו, אותו התחלנו לפני כשנתיים, מגיע לסיומו בימים אלה בהשקעה גדולה. המועצה שלנו היא מהראשונות בארץ שמתקדמת למערך פינוי אשפה יעיל ומודרני כזה. הפחים באלון שבות, ראש צורים, מגדל עוז, כפר עציון ואלעזר כבר הוחלפו ובקרוב נגיע לכלל הישובים. 
מה טוב בפחים החדשים? טוב ששאלתם: הנפח הכולל שלהם גדול פי 3  מהקודמים. יש בהם חיישן שמודיע מתי צריך לפנות אותם (שלא פועל בשבתות ובמועדי ישראל, לכן אין בעיה להשתמש בהם בשבת. מצ"ב אישור), הם תורמים לשמירה על הסביבה, הפינוי שלהם, באמצעות מערך משאיות רובוטיות עם מנוף, מהיר ויעיל. 
שימו לב, ייתכנו שינויים במיקומי הפחים בגלל שהמנוף לא יכול לעבוד מתחת לכבלי חשמל או עצים נמוכים. 
בכלל היישובים נערך סיור מקדים עם מזכיר היישוב על מנת לסכם מראש את מיקומי הפחים.  תודה על שיתוף הפעולה, תהנו!

*  יצירה קהילתית
אנו שמחים להזמינכם להשתתף במיצב "השיבנו ונשובה" באלון הבודד, שמטרתו לחבר את הכאב של הימים הללו עם המקום שמסמל, יותר מכל, את התקווה שלנו לבניין מחודש בגוש עציון. אנו מזמינים את תושבי הגוש להשתתף במיצב. יערכו שלושה מפגשים במיקומים שונים בגוש. מספר המקומות מוגבל. להרשמה לחצו כאן    

>>על חומותיך הפקדתי שומרים כל היום וכל הלילה! הסרטון שלנו היום עוסק בביטחון בגוש עציון בשעות החשכה. החיילים שלנו לא עוצמים עין בשביל שאנחנו כן.

 "וַתְּאַזְּרֵנִי חַיִל לַמִּלְחָמָה תַּכְרִיעַ קָמַי תַּחְתָּי"

שבת שלום
שלכם ובשבילכם
מועצה אזורית וש עציון

***

28.11.23, ‏ט"ו כסלו 
מועצה אזורית גוש עציון
עדכון  מספר 38

תושבים יקרים,

מאז החזרה לשגרת לימודים אנו עוסקים רבות בהגנת מתחמי החינוך שלנו. ראש המועצה, מנכ"לית המועצה וצוות אגף הביטחון רואים חשיבות רבה באבטחה מיטבית של המתחמים ומקיימים שיחות ומפגשים עם נציגות ההורים וגורמי הפיקוד, בהם מפקד החטיבה ומפקד האוגדה שהגיעו להיפגש איתנו ושמעו את בקשתנו ובקשות ההורים.
בעקבות השיח הרציף עם מפקד החטיבה תוגברה האבטחה מספר פעמים במטרה לתת תחושת ביטחון. בנוסף העברנו השבוע את מגורי חלק מחיילי ההגנה המרחבית למתחם הגבעה הצהובה במטרה לשפר נוכחות. 
בפגישה עם מפקד החטיבה הבטיח תא"ל אבי בלוט לעשות בדיקה נוספת ולהקצות אמצעי הגנה נוספים.
אנו מודעים לבעיות שונות, שמועלות על ידי ההורים ושלא זה המקום לפרטן. אנו פועלים בנחישות מול הגורמים השונים ובמידת הצורך ננקוט בהליכים משמעתיים עד לפתרון העניין. בנוסף החל ממחר תתגבר מועצת גוש עציון את האבטחה בגבעה הצהובה ובמתחם החינוך בנווה דניאל בשני מאבטחים בכירים.
למרות המאמצים הרבים ישנן תקלות באחריות המועצה הדורשות תיקון. מבקשים שתפנו אלינו בכל שאלה ובקשה במיל בלשכת ראש המועצה :  [email protected]

* ביטחון ילדינו - סיכום פגישה עם מפקד החטיבה
ביוזמת המועצה, נערכה השבוע פגישה בין נציגי הורי הילדים הלומדים במתחם החינוך בנווה דניאל לבין המח"ט ונציגי הצבא, בה נכחו גם ראש המועצה, שלמה נאמן, מנכ"לית המועצה, יפה שטרית ונציגי מועצה נוספים. בפגישה העלו ההורים את חששותיהם מהמצב הביטחוני בהתייחס למתחם וקבלו על כך שבעיניהם המקום אינו מוגן כראוי. 

המח"ט, אל"מ איתי מטק, הצהיר: "מצב הביטחון בגזרה הוא הטוב ביותר שהיה בשלוש השנים האחרונות. יש ירידה דרסטית בטרור עממי בצירים וביישובים, הן בזכות פעולות הגנה וחסימת צירים והן בזכות מעצרים ופעולות התקפיות בסדר גודל שלא הכרנו. יש כאן שלושה גדודי מילואים גדולים וגדוד הגמ"ר שכמות לוחמיו גדלה פי חמש מתחילת המלחמה.  תמיד נרצה יותר, אבל יש לנו את היכולת לספק את הביטחון שנצרך פה.  בנוסף לזה אנחנו שולטים בצירים הרבה יותר טוב מבעבר." 
המח"ט הבין את חששות ההורים ואמר שתושבים רבים בכל הארץ חשים כך. "הכישלון של ה - 7.10 ילווה אותנו הרבה זמן. אבל יש פער גדול בין מה שאתם יודעים לבין מה שקורה באמת. יש במתחם החינוך 3 מאבטחים אזרחיים, חיילי הגמ"ר, ובמרחב נווה דניאל יש עוד כ- 100 נושאי נשק וכיתות כוננות". המח״ט הסביר שכשפרצה המלחמה תוגברה האבטחה במתחם.
אל"ם מטק פרש בפני הנוכחים את מיקום הלוחמים המגנים על המתחם, וחזר והדגיש שהעובדה שההורים לא רואים את הלוחמים לא מעידה על כך שהם לא שם. "הכי נוח לי זה להוריד שני לוחמים לש.ג, אבל ככה לא עובדת טכניקה צבאית. צריכים לאזן בין ביטחון לתחושת ביטחון. המתחם מאובטח מכל אגפיו״. הוא הסביר שהמטרה היא להגן מחוץ למתחם פנימה.
המח"ט סיפר שבכל שבוע מאז פרוץ המלחמה נערכו תרגילים ברחבי הגזרה וגם במתחם זה, שבעקבותיהם הוסתו כוחות למקומות נדרשים והיערכות הכוחות באזור מתעדכנת לאור הערכות מצב. הוא סיפר שגם בשעות הלילה מוצבים מאבטחים במתחם ובבוקר מתוגברת הגעת התלמידים עם לוחמים נוספים. זאת ועוד, השער הצהוב שהציבה המועצה ושיושמש השבוע בע"ה, יספק הן ביטחון והן תחושת ביטחון לבאי המתחם. המועצה הקדימה את הצבת השער בכדי להגן טוב יותר על המתחם, ועד השמשתו – הוסיפה שומר.
בנוגע לאיכות ולתפקוד השומרים ענה המח"ט כי הוא יטפל בכך משמעתית, ויצחק שוק, מפקד פלוגה מרכזית בגדוד הגמר עציון, הציע שההורים יגבשו חמישה מתנדבים ברי שמירה לשבוע, שהצבא יספק להם נשק, שיוכלו לתגבר את האבטחה. המח"ט נענה לבקשת צוות החינוך של המועצה לספק נשק ארוך למורי בתי הספר התיכוניים שהינם ברי שמירה.

* ביטחון בגבעה הצהובה
כמובן שגם מקומה של הגבעה הצהובה לא נפקד. המועצה וצוותה משקיעים זמן ומשאבים רבים בשיח עם הצבא, האמון על אבטחת המתחם בכדי שילדינו יהיו בטוחים. כרגע מוצבים בגבעה שני חיילים המפטרלים במתחם ונותנים מענה בש.ג. בזמן ההסעות. 2 חיילים נוספים מפטרלים מחוץ לגבעה הצהובה בשביל ההיקפי. 
לאורך כל היום והלילה פועלות מצלמות במיקומים שונים בגבעה עצמה ומסביבה, המעבירות צילומים למוקד הביטחוני. מעבר לכך, מוצב מאבטח בש.ג, מאבטח סייר רגלי ו -5 מאבטחים בבתי הספר  ומספר עובדי מועצה חומשו בנשק ארוך והם פועלים ככוח כוננות ותגובה מיידית. כמו כן, חיילי הגמ"ר ישנים במתחם אפיקים ומספקים הגנה נוספת למתחם.
מדובר באבטחה חסרת תקדים ועדיין אנו נתקלים בתקלות ובפערים. אל תהססו לפנות אלינו בנדון, כי בטחון ילדינו מעל הכל. 


* יריד תוצרת העוטף חוזר!
לאור ההצלחה, הפרגון והתרומה שלכם לעסקי העוטף, אנו מזמינים אתכם להגיע ליריד הנוסף שיתקיים מחר, יום רביעי ביום 29.11.23, 10:00-18:00 בקניון הרים. בין מגוון הדוכנים שיגיעו  אנו מאפשרים הזמנה מרוכזת של ארגז ירקות ממשק ישועות חלוצה השייך לחקלאים מעוטף עזה. הארגז מכיל מלפפונים, עגבניות, עגבניות שרי, פלפלים אדומים/צהובים, 2 קילו מכל סוג. המשק שומר שבת וכל הירקות מעושרים. מחיר לארגז -100₪, יש להזמין מראש, האיסוף ביום רביעי מהדוכן, אנא ציינו שם מלא. להזמנה- לחצו כאן

 

* אירועי חנוכה

מתנ"ס גוש עציון ווהמועצה מכינים עבורכם מגוון מופעים לכל הגילאים לכבוד החנוכה. פרטים בקרוב.

שלכם ובשבילכם,
מועצה אזורית גוש עציון

***

23.11, ‏י' כסלו תשפ"ד
מועצה אזורית גוש עציון
עדכון מספר 37

תושבים יקרים, 

היום ליווינו למנוחות את סמ"ר איתן דב רוזינצוויג הי"ד בן אלון שבות בנם של עוזי וחגית. איתן גיבורנו, נפלת במלחמה על הגנת העם והארץ. היית שם בשביל כל עם ישראל וכעת עם ישראל כולו מודה לך על מסירות הנפש שלך. משפחת רוזנצוויג היקרים, ליבנו איתכם ואנו לצדכם ברגעים קשים אלו.

* הנהגת גוש עציון בפגישה עם מפקד האוגדה תא"ל אבי בלוט
קיימנו אתמול פגישה חשובה עם מפקד אוגדת איו"ש תא"ל אבי בלוט. בפגישה השתתפו הנהלת המועצה, חברי מליאת גוש עציון, יו"ר הישובים, רבני הישובים ורבש"צים. תא"ל בלוט סקר בפנינו את דרכי ההגנה על הישובים השונים הפעילות הרבה המתבצעת בגזרה, הכוללת מעצרים רבים מאוד וחיסול מחבלי חמאס - דאע"ש.
בנוסף, העלינו בפני מפקד האוגדה נושאים המצריכים המשך טיפול, בהם אבטחת מוסדות החינוך בגוש עציון, ציוד כיתות הכוננות, אבטחת היישובים, היערכות גוש עציון ליום שאחרי. קיבלנו תשובות רבות והבטחה להמשך עבודה משותפת לצמצום הפערים למען בטחון גוש עציון.

המפגש נפתח בהענקת תעודת הוקרה מתושבי גוש עציון לשוטר אמיץ הלב רס"ר דניאל דרייפוס, שפעל בגבורה בפיגוע במחסום המנהרות ומנע אסון גדול. באירוע השתתפו גם בני משפחת גזונדהייט מאלון שבות, שהיו במחסום וביקשו להודות לדניאל באופן אישי על שהציל את חייהם. 

מפקד האוגדה סיפר לנוכחים על תגבור סדר הכוחות בגזרה, ואמר שמאז המלחמה פועלים 21 גדודים באיו"ש. בנוסף, הוקמו מחסומים פנימיים בכדי לנטר את התנועה הפלסטינית ולמנוע פיגועי ירי על הצירים. התנועה הפלסטינית על הצירים פחתה מאוד מאז פרוץ המלחמה. 

"שלישית, הפכנו את היישובים למבצרים: הכוחות הסדירים המתגברים את אבטחת היישובים גדל, ובכל יישוב מוצבת מחלקת הגמ"ר. כמו כן, גייסנו תושבים ברי גיוס, גם אם הם מבוגרים, לשירות מילואים ושיבצנו גם אותם בהגמ"ר." סיפר המאו"ג והוסיף שכבת הגנה רביעית והיא חלוקת נשקים. "אוגדת איו"ש חילקה יותר מ 8,000 כלי נשק לתושבים." גם האמל"ח ביישובים תוגבר. 

תת אלוף בלוט החמיא בדבריו לחטיבת עציון ולאל"מ איתי מטק העומד בראשה, ואמר שזו החטיבה ההתקפית ביותר בגזרה, עם אחוזי הביצוע הגבוהים ביותר ביהודה ושומרון במעצרי חשודים בטרור."בעוד שבשנים כתיקונן יש לנו כ-2500 מעצרים בכל יו״ש, מאז המלחמה הגענו כבר למעלה מ1,850 וזאת למרות שאם מסתכלים על מתקפות טרור עממי, אנחנו במצב הכי טוב מאז מבצע שומר החומות." 

המאו"ג הדגיש שגם בקיבוצי הנגב המערבי היו כאלה, כמו ניר עם, שתושביהם לא נפגעו, בזכות ערנות, נחישות וכיתות כוננות שנשאו נשק, כמו שקורה באופן שותף ביו"ש. הוא גילה לנוכחים כי אין ספק שתפיסת הביטחון ביישובית תשתנה, כבר עכשיו מתכננים לצייד את היישובים באמצעי לחימה משמעותיים, כפי שהיה בעבר הרחוק ואולי אף יוקם משמר אזרחי שיתגבר את הכוחות הקיימים.  

בהתייחסו לדאגה בנוגע למוסדות החינוך שמחוץ ליישובים, כמו הגבעה הצהובה ונווה דניאל, אמר תא"ל בלוט שנוכחות של חיילים בשער או במוסדות הלימוד עצמם היא תפיסה שגויה של ביטחון. "אני מעדיף שיהיו מוצבים בגבעה ממול ויתצפתו או יבצעו מעצר התקפי. לפעמים אני צריך לשים שני חיילים בכניסה רק בשביל תחושת הביטחון של התושבים, אבל זה לא אומר שזה נכון בטחונית." 
לסיכום, ביקש המאו"ג להדגיש: "פה ביו"ש נמשיך להיות התקפיים ואתם תמשיכו לשמוע בומים- ולדעת שזה הבומים שלנו."

אנו מודים לתא"ל אבי בלוט, למפקדי ולחיילי האוגדה על הפעילות היומיומית למען בטחון תושבי גוש עציון ועל מסירות הנפש הרבה.


* ציוד לכיתות הכוננות
השבוע המשכנו לחלק, יחד עם קרן גוש עציון ואגף הביטחון במועצה, ציוד לכיתות כוננות בחמישה יישובים ראשונים: קדר, כפר אלדד, מעלה עמוס, מיצד  וכרמי צור. אנו ממשיכים בחלוקת ציוד לכלל כיתת הכוננות ולחיילי צה"ל שמשרתים באזורנו. 
בין השאר הענקנו לחיילים חליפות סערה, אפודים קרמיים, קסדות טקטיות, פנסים, קתות אחיזה מגומי לנשק, משקפיים בליסטיות, כפפות טקטיות, ציוד רפואי ורחפן תרמי. 

הציוד והמימון לו נאסף על ידי קרן גוש עציון בשיתוף קרן ישראל אחת ועמותת Just One Hesed. תודה על עזרתכם.  נמשיך לצייד את כל כיתות הכוננות שלנו בציוד התקפי, הגנתי ורפואי ונביא את כולן לרמה אחידה, מתוך תפיסה שכיתות הכוננות הן אלו שנותנות את המענה הראשוני והחיוני במפגש עם איום. 

* עושים למען העסקים בגוש עציון
מועצה אזורית גוש עציון מתגייסת למען העסקים בגוש עציון, ומסייעת בהגשת בקשות למענקי חרבות ברזל. במהלך בשבוע הבא יעמוד לרשות בעלי העסקים צוות מקצועי, שיכלול את רואה החשבון אלי קלופמן, אורי אוברבוך ודוריס טואיזר מנהלת רישוי עסקים במועצה, שיסייעו במילוי הטפסים הנדרשים. השירות יינתן בבניין המועצה בגבעה הצהובה ובשלוחת המועצה בתקוע.

למידע נוסף ניתן לפנות לדוריס בטלפון: 058-4074287, לקביעת זמן פגישה היכנסו לקישור המצ"ב
  
* הנחה באגרת שילוט
בישיבת מליאת מועצת גוש עציון שהתקיימה ביום ראשון אושרה הוראת שעה להנחה באגרת שילוט לפרק זמן מוגבל, הנותנת הנחה באגרת השילוט לעסקים שנפגעו כלכלית בתקופת המלחמה. 
בעל שילוט של עסק, הזכאי לפיצוי בגין נזק מלחמה, בהתאם לחוק התוכנית לסיוע כלכלי (הוראת שעה-חרבות ברזל), יהיה זכאי להנחה בהתאם לתנאים דלהלן; בגין פגיעה במחזור הפעילות העסקית בשיעור העולה על 25%- רבע מאגרת השילוט.

 * בידוק קפדני במעברים
אנו מודעים לפקקים הארוכים במעברים. זוהי צרת רבים בכל יהודה ושומרון. הסיבה היא כמובן ההתראות הרבות שיש למחבלים מיו"ש שמבקשים לפגע במרכזי הערים. זה לא נעים, זה פוגע בשגרת החיים שלנו ובאיכותם, אבל כפי שראינו בשבוע שעבר, הבידוק הקפדני במעבר המנהרות סייע בעצירת המחבלים ומנע פיגוע קשה יותר שהיה יכול לגבות חיים רבים ויקרים. כמו כן במעבר מזמוריה מתבצעות עבודות, שלעיתים יוצרות הפרעה לשגרה ועומסים בזמנים לא שגרתיים. אנא התאזרו בסבלנות.

* קו חם למענה רגשי וייעוץ במוקד 1208
מזכירים לתושבים כי אם אתם או ילדכם חשים מצוקה נפשית נוכח המצב, מועצה אזורית גוש עציון ממשיכה להפעיל עבורכם קו חם למענה רגשי וייעוץ.
המלחמה המתמשכת עלולה לגרום לקושי תפקודי ורגשי בקרב ילדים, נוער ומבוגרים. במידה ואתם חשים שאתם מתקשים לחזור לתפקוד סביר או שאתם מזהים קושי בקרב אחד מילדיכם ואתם מעוניינים להתייעץ ניתן לפנות בכל שעה לטלפון 1208, 
הפנייה תופנה על ידי המוקד לפסיכולוג או עובד סוציאלי מהמועצה שיצור עמכם קשר תוך 24 שעות.

*  סרט השבוע-מיגון מציל חיים

שמחים לשתף בסרטון קצר על מפעל "מופת עציון" בכפר עציון. במפעל מייצרים אמצעי  מיגון נגד כדורים, קליעים ומטענים, לוחות לנגמ"שים ומסוקים לארץ ולחו"ל,  ברמת המיגון הגבוהה ביותר הקיימת בשוק. עם תחילת המלחמה גייס המפעל לעבודה בני נוער המייצרים  ציוד מיגון רב שמציל חיים,  בקצב של פי שישה מהרגיל.

 * הודעות נוספות
>> עם ישראל חי! צוות ממעלה עמוס שפעל מטעם המועצה שילט את צידו השני של מה שמכונה "גשר ליברמן" במזרח גוש עציון בשלט ענק עליו דגל ישראל והכיתוב "עם ישראל חי". בכך הושלם שילוט הגשר, ואנו מקווים שהמסר יובן גם אצל אויבינו. 

>> הסרט "ידיים מלאות" מגיע לגוש עציון. הקרנה לנשים תתקיים במתחם צימר אתנחתה בבת עין ב', ביום שני, י"ד כסליו 27.11 בשעה 20:00. לכרטיסים לחצו כאן.  לאחר הסרט יתקיים מפגש עם הבמאית. לצפייה בטריילר

>> מוזמנים/ות לכנס בזום לציון יום המאבק באלימות כלפי נשים "מרחב לא בטוח" ביום שני 27/11/23 בשעה 19:30 להצטרפות לחצו כאן

"אל עזה נביט במבוצר ונחכה עד בוא עת.
אל ניסוג קילומטר אחד מן הגבול-שם-זה-היום
בל יטבע הנכרי את חתימת עקב מנעלו
ובא ושלח את פתניו עד לכיש"
מתוך "שירה לקראת פסח גאולים"
אורי צבי גרינברג תשט"ז

שבת שלום
שלכם ובשבילכם,
מועצה אזורית גוש עציון

***

20.11, ‏ז' כסלו תשפ"ד
מועצה אזורית גוש עציון
עדכון מספר 36


תושבים יקרים,

עובדי המועצה ותושביה מושיטים יד ועוזרים לחקלאי העוטף. נצא יחד לקטיף, מיון ואריזה בשתולים ותקומה
ביום שלישי וחמישי עם הסעה מאורגנת ללא עלות. נצא יחד מהגבעה הצהובה בשעה 8:15 שעת חזרה משוערת 15:30. ביום שלישי הקרוב נצא למשק אשתר בשתולים למיון ואריזת ארטישוק ודלעת. ביום חמישי נצא למושב תקומה לקטיף לימונים. יש להביא: כובע, נעליים ובגדים נוחים לעבודה, מים לשתיה לכל היום, אוכל, ת"ז, ומצב רוח. מגיל 18 ומעלה. חובה להרשם מראש, ומי שנרשם מתחייב להגיע. לפרטים נוספים: www.etziontour.org.il
או במתנס: 02-9937999 להרשמה לחצו כאן

במקביל, בימי שלישי ורביעי השבוע הציבור מוזמן לסייע במסיק זיתים בפני קדם (אצל לוריא והראל). מתאים לכל גיל, בין השעות 7.30 עד 16.00 (אפשר חלק). יש להביא: נעלים סגורות, מכנסים ארוכים, כובע ובקבוק מים (ניתן למלא במקום). נישנושים יסופקו באהבה . לפרטים ותיאומים לחצו כאן. עוד שאלות? תתקשרו לסוזי 054-6830652
זה גם הנושא של הסרטון שלנו (תודו שקצת התמכרתם...):


שלכם ובשבילכם, 
מועצה אזורית גוש עציון

***

17.11.23, ‏ד' כסלו תשפ"ד
עדכון תושבים מס 35
מועצה אזורית גוש עציון

תושבים יקרים,

בפיגוע ירי אתמול במחסום המנהרות, נפל רב״ט אברהם פטנה, בן 20, מחיפה, לוחם בגדוד ארז במשטרה הצבאית, ושלושה נפצעו בינוני. אחד מהפצועים הוא משה מועלם מהישוב אלעזר. שולחים לו ולשאר הפצועים איחולי החלמה מלאה  ומהירה. שלושת המחבלים חוסלו במקום. שניים מהם אנשי חמאס מאזור חברון. 
פאני אמא של משה שיתפה אותנו התושבים בנס הגלוי: "הבן שלי משה מועלם מאבטח מאלעזר נורה ברגל נמצא בבי״ח הדסה. הוא ומאבטח נוסף, גיבורי ישראל וכוחות הביטחון ניהלו קרב יריות מול המחבלים, תודה לאל נמנע מגה פיגוע בירושלים. רק בשבוע שעבר משה וצחי שלי עשו הפקת ענק בחוות ארץ האיילים לשמח חיילים".
במהלך האירוע עלה חשש שחוליית המחבלים כללה מחבל נוסף שברח דרומה ועל כן נסגרו בהוראת צה"ל שערי היישובים אלעזר, נווה דניאל, הר גילה ואפרת צפון. גם אשכול החינוך נווה דניאל נסגר ונשלחה תגבורת למקום. כשהוסר האיום – נפתחו השערים. 

הפיגוע הזה מעלה שוב את בעיית התשתיות הירודות במחסומים ובכבישים באזור גוש עציון ובכל יו"ש, תשתיות שמאלצות אותנו לעמוד בפקקים, שמעבר לכך שהם פוגעים באיכות חיינו, הם גם מסכנים אותנו. ראש המועצה העלה את העניין שוב בפני מקבלי ההחלטות.


 מפגשי חוסן להורים

מרכז חוסן עציון מזמין הורים למפגשי שיח וקבלת כלים להתמודדות עם חרדה בתוך המשפחה. המפגשים יתקיימו במרכז חוסן עציון באפרת ויונחו על ידי מיכל קראנץ - פסיכולוגית במרכז חוסן עציון. לפרטים והרשמה:https://bit.ly/3QJEA9G 
 
 מועצת גוש עציון מחבקת את הוותיקים שלנו
במהלך חודש כסלו (חודש האזרח הוותיק) נקיים פעילויות לאזרחים הוותיקים. חלקם ביישובים, חלקם אזוריים ונסיים במופע של אריאל זילבר בי"ג בכסלו 26.11 במתנ"ס. מומלץ לעקוב אחר הפרסומים.
 
גּ֚וּר בָּאָ֣רֶץ הַזֹּ֔את וְאֶֽהְיֶ֥ה עִמְּךָ֖ וַֽאֲבָֽרֲכֶ֑ךָּ כִּֽי-לְךָ֣ וּֽלְזַרְעֲךָ֗ אֶתֵּן֙ אֶת-כָּל-הָֽאֲרָצֹ֣ת הָאֵ֔ל (פרשת תולדות)

שבת שלום, 
שלכם ובשבילכם,
מועצה אזורית גוש עציון

***

14.11, ‏א' כסלו
מועצה אזורית גוש עציון
עדכון תושבים מס 34

תושבים יקרים,
ביום ראשון ליווינו למנוחות בהר הרצל את גיבורינו הקדושים יהונתן, משה ויוסי ה' יקום דמם. אנו כואבים עם משפות סמו, לייטר והרשקוביץ את נפילתם של יקיריהם. אנשי המועצה מלווים את המשפחות והיישובים בסיוע המחלקה לשירותים חברתיים. אנו מודים לתושבים על החיבוק הגדול והסיוע הרב למשפחות.
עדכון מטעם משטרת ישראל - תחנת עציון
בתאריך 09.11.23 התקבל דיווח על תקיפה של תושב תקוע סמוך לישוב איבי הנחל. עם קבלת הדיווח החלה משטרת תחנת עציון בפעילות מודיעינית אינטנסיבית שהובילה למעצרם של 5 חשודים פלס' מהכפר קיצן. לאחר פעולות חקירה נכלאו 3 פלסטינאים בגירים ונמשכות פעולות בתיק החקירה עד להגשת כתב אישום כנגד החשודים.
משטרת ישראל תמשיך לפעול בנחישות כנגד כל פורעי חוק אלימים שיפרו את הסדר הציבורי וינסו לפגוע באזרחים או בכוחות הביטחון ולשמור על שלום הציבור, בטחונו ורכושו.
מחזקים את הביטחון בישובים הצעירים
החטיבה להתיישבות יחד עם מועצה אזורית גוש עציון בסיוע החטיבה רכשה ריינג'רים שישמשו את הרבש"צים בחלק מישובי התיישבות הצעירה.  יכולת ניוד זריזה וגמישה של כוחות הביטחון ברחבי היישוב חיונית להגנה השוטפת של הישוב וביתר שאת בעת אירוע של חדירת מחבלים. 
פעילות זו, הינה המשך של סיוע ותמיכה בהתיישבות הצעירה הכוללת מרכיבי ביטחון כגון תאורה היקפית, מצלמות, מכשירי קשר, ציוד לכיתות הכוננות ועוד, שנעשתה עוד טרם החלה המתקפה בשמחת תורה.
חינוך
אנחנו מתכוננים להעברת מערכת החינוך במועצה לשישה ימי לימודים בשבוע, החל מהשבוע הבא. אנחנו מתמודדים עם מחסור משמעותי בצוותי חינוך ועושים מאמצים להתגבר על אתגר זה, כך שנוכל לחזור לשגרה החשובה כל כך בימים אלו.  
>החלה ההרשמה לקייטנות חנוכה בגני הילדים ובבתי הספר!
לפרטים ולהרשמה
מנגלגוש
המועצה האזורית גוש עציון מפנקת את החיילים שלנו ביישובים במנגל שמראה כמה שאנחנו אוהבים ומעריכים אותם. כבר עברנו ברוב היישובים, ובשבוע הבא נשלים את הסבב. בתיאבון.
סיוע לחקלאים באזור העוטף
תושבי המועצה ועובדיה יצאו פעמיים השבוע לעזרה לחקלאי הדרום. כל הכבוד! על מועדים נוספים נפרסם בהמשך השבוע.
הגיל השלישי - פועלים בשגרה ובחירום
הסרטון שלנו הפעם עוסק בגיל השלישי, שגם בעתות מלחמה עומדים כסלע איתן ומראים לכולנו גבורה מהי. 
הודעות נוספות:
> עם המעבר לשגרת חירום מתמשכת אנו מורידים את מינון העדכונים ונשתדל לשלוח אליכם עידכון עד שלוש פעמים בשבוע. מוזמנים להתעדכן גם בדף הפייסבוק של המועצה בקבוצות ווטסאפ ובטלגרם.
> סיוע למשפחות אנשי מילואים: בן/ת הזוג במילואים וקשה לכן/ם להתמודד עם השגרה הלא שגרתית? בדיוק בשביל זה (וצרכים נוספים) הקמנו במועצה את המוקד החם. אל תהססו – התקשרו! 1208
 > מחר יתקיים יריד איכרים לחיזוק בעלי העסקים בצפון ובדרום וכן פעילויות לנשות וילדי המגוייסים בקניון הרים בין השעות 10:00-18:00.

> לצערנו, בעקבות היציאה של משפחות החטופים לצעדה מתל אביב לירושלים, אנו דוחים את ביקור ההזדהות שתוכנן ליום חמישי.
> המועצה מחפשת מלווה בנשק עם רישיון נהיגה, ללווי (עם רכב מועצה) למשאיות קבלן ביישובי מועצה אזורית גוש עציון, מיום שני עד חמישי, 7:30-15:30, 45 ש״ח לשעה. לפרטים: אבי  050-4012028

"וְשִׁלַּ֥חְתִּי אֵ֖שׁ בְּחוֹמַ֣ת עַזָּ֑ה וְאָכְלָ֖ה אַרְמְנֹתֶֽיהָ׃"
 
שלכם ובשבילכם,
מועצה אזורית וש עציון

***

9.11, כ"ה חשון תשפ"ד
עדכון מספר 33 
המועצה האזורית גוש עציון 

תושבים יקרים, 
עם החזרה לשגרת חירום ישנה פעילות רבה. מוזמנים להתעדכן כאן.
הסרטון שלנו הפעם עוסק בישוב איבי הנחל שב- 80% מהמשפחות בן הזוג במילואים. אז איך מתנהל הישוב? היכנסו וצפו.
בנוסף בסיוע מתנדבים מקימים בישוב משחקיה  הם ישמחו לקבל שטיחים, פופים, יחידת מדפים, משחקים וספרים. לתרומות: שלומית: 054-7807517 תודה.  
פגישת ראשי הרשויות עם ראש הממשלה:
אתמול התקיימה פגישה של ראשי רשויות ביו"ש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. בפגישה העלה ראש המועצה , שלמה נאמן את דרישתנו לשינוי תפיסת הביטחון ביו"ש – ממגננה למתקפה ולהשיב את הכבוד הלאומי ואת הביטחון. לדיווח המלא  בישראל היום
שער אחוד בגוש הרודיון:
אחרי עבודת מטה בהובלת חטיבת עציון ומועצת גוש עציון אלוף פיקוד המרכז חתם אתמול צו תפיסת קרקע עבור שער אחוד בגוש הרודיון.  מקווים לקדם בהקדם את תפיסת ההגנה הגושית והקמת השער.

תרגיל חטיבתי בגבעה הצהובה:
הבוקר תרגלה חטיבת עציון בגבעה את הכוחות השונים בגזרתה בתרחישים להגנה על מוסדות חינוך ומתן מענה מהיר ויעיל לכל איום. מטרת התרגול הינה להמשיך ולחזק את ההיערכות והמיומנות, ולהגן בצורה הטובה ביותר על גזרת עציון ותושביה. לסיכום ניתן לציין כי מוסדות החינוך שלנו מוגנים היטב.
במקביל, התקיים תרגיל גם ביישוב תקוע. כוחות הבטחון ובתוכם צה״ל יחד עם המועצה שלנו, ימשיכו לפעול בהתקפיות ובמקצועיות נגד הטרור.
ושבו בנים ובנות, ילדים וילדות לגבולם!
נצא יחד תושבי גוש עציון לכיכר החטופים (רחבת מוזיאון תל-אביב) להזדהות, תפילה ושירה ביום חמישי 16.11 
יציאה מבניין המועצה באוטובוס מאורגן, בשעה 08:30 חזרה משוערת מתל אביב סביב 12:30. נצטייד בדגלי מועצה , דגלי ישראל, נחלק חולצות (מלאו את המידה בלינק ההרשמה) הביאו כלי נגינה למי שיש. הנוכחות שלנו חשובה-תפנו את היומנים ותצטרפו.
נא להירשם בלינק
הגיבורה של גוש עציון:
הלל כנה, תושבת גוש עציון, תלמידת כיתה י"א באולפנת אוריה כץ, עצרה את אוטובוס ההסעה הבוקר, שאיבד שליטה בעקבות אירוע לבבי של הנהג והצילה מאסון את התלמידות. קור הרוח והתושיה שלה הצילו חיים. אנו גאים בה ושולחים איחולי החלמה שלמה ומהירה לנהג. 
תקשורת זרה: 
מאז המלחמה מגיעים אלינו נציגים רבים של תקשורת זרה ומראיינים תושבים. גם אם בתחילה נראה שהכתבים רגישים אלינו, בסופו של דבר, רוב מוחלט של הכתבות משתמשות בנאמר ובמצולם נגדנו כחלק מהקמפיין של בצלם ויש דין. הם מציגים את המתנחלים ככאלה שמתחמשים בכדי לנקום בערבים, ולא בכדי להגן על ילדיהם וביתם. 
בשביל זה אני כאן בדוברות המועצה: אנא הפנו את הכתבים הללו אלי. תושבים שבכל זאת מעוניינים להתראיין, אשמח לעזור ולכוון.  שימו לב- צילום כיתות כוננות, מוקדי ביטחון וכיוצ"ב מהווים סכנת ביטחון מידע – אם נתקלתם בניסיון כזה אנא תיידעו אותי מיד. מי שמקבל בקשה לראיון – אנא, פנו אלי בהודעה כתובה בוואטסאפ בלבד. תודה – קרני אלדד, 02-9959410
בוקר לעצמאים בחירום
 התקופה מאתגרת את כולנו. בעלי עסקים גדולים וקטנים שואלים את עצמם שאלות רבות בנוגע לתפקוד בעסק בעת הזו. נפגש להיות יחד ולנסות לענות לפחות על חלק מהשאלות וחוסר הודאות שקיים. יום שלישי 14/11 8:45 בבוקר במבואת המתנ"ס. רישום חובה - בלינק המצ"ב
חדש: כפר סטודנטים בגבעות: 
עמותת קדמה מקימה כפר סטודנטים נוסף בגוש עציון, והפעם בגבעות! רוצים לגור במקום הקסום הזה ? להתנדב עם קהילת החינוך המיוחד ולקבל מלגה של 10,000 ₪ ?
למידע נוסף צרו קשר עם אפרת, מנהלת הכפר: 053-4241856
מוקד קהילה אחת של מועצת יש"ע:
הצטרפו לקהילות שמסייעות לאחינו הזקוקים לסיוע: החמ״ל שלנו מאגד את הרשויות והקהילות ביהודה, שומרון, בקעת הירדן ובערים נוספות המעניקות סיוע בנושאים:  ציוות אנשי הוראה למוסדות חינוך עבור המפונים, עובדים סוציאליים ומטפלי חוסן, פעילויות לנוער, ייעוץ והתנדבות בחקלאות, קהילה תומכת קהילה ועוד פרויקטים שונים.  להתנדבות והצטרפות למאגר או לקבלת סיוע
הוראת שעה הקמת ממ"ד:
לאור המצב, התקבלה הוראת שעה שחתומה ע"י צו אלוף, המאפשרת הקמת ממ"ד בהליך של פטור מהיתר. לפרטים נוספים
קבלת פנים לילדי קריית שמונה:
אנו זוכים לארח את אחינו מקרית שמונה. 46 מילדי המשפחות נקלטו ללימודים בביה"ס ראשית והתקבלו בחום. 

שבת שלום, 
שלכם ובשבילכם, 
מועצה אזורית גוש עציון

***

8.11, כ"ד חשון תשפ"ד
עדכון מספר 32
המועצה האזורית גוש עציון

תרגיל צבאי בגבעה הצהובה

מחר , יום חמישי 9/11/2023  בין השעות 10:00-13:00 יתבצע בגבעה הצהובה תרגיל חטיבה גדול. 

•    צפויה תנועה רבה בצירים מסביב לגבעה הצהובה.
•    תיתכן הגבלה בכניסה והיציאה בשעות אלו מהגבעה הצהובה.

אנו פועלים יחד עם חטיבת עציון למתן מענה ביטחוני מקיף למוסדות החינוך בגוש עציון.

אנו רואים חשיבות רבה בתרגול הכוחות להפקת לקחים ושיפור מתמיד במערך הביטחון. בהצלחה!

תושבי גוש עציון מסייעים לחקלאי העוטף

מועצה אזורית גוש עציון מארגנת נסיעה מרוכזת לסיוע לחקלאי העוטף, כדי להיערך אנא הרשמו מראש בקישור המצורף.

כרגע פותחים שני תאריכים: 
•    יום ראשון 12.11.2023 יציאה בשעה 07:00  מבניין המועצה בגבעה הצהובה לקיבוץ כרמיה -  קטיף, אריזה ושתילה של חקלאות אורגנית.

•    יום שלישי 14.11.2023 יציאה בשעה 07:00 מבניין המועצה בגבעה הצהובה, למושב פעמי תש"ז (ליד בית קמה) לקטיף לימונים.

הסעה וארוחת צהריים עלינו, יש להצטייד בתעודת זהות, מים, בגדים נוחים ומתאימים וארוחת בוקר. חזרה משוערת ב- 14:00. הרישום מגיל 18 ומעלה.

לרישום 

חדש באתר המועצה: עסקים ותעסוקה בגוש עציון!
עכשיו תוכלו למצוא באתר המועצה מידע מעודכן על העסקים בגוש עציון:
•    אינדקס עסקים על פי קטגוריות
•    מידע על רישוי וקידום עסקים
•    הצעות עבודה קרוב לבית
•    עדכונים והודעות
זה הזמן לרכוש ולהזמין שירותים מאנשי גוש עציון! ואולי גם למצוא עבודה קרוב לבית!
כנסו עכשיו:

שלכם ובשבילכם,
מועצת גוש עציו
ן

***

5.11, כ"א חשון תשפ"ד
עדכון מספר 31
המועצה האזורית גוש עציון

היום נפרדנו מתושבי הישוב שלומית, שהיו איתנו בכפר עציון מתחילת המלחמה. סיפור הגבורה של כיתת הכוננות של הישוב שלומית סופר בהרחבה והיה לנו כבוד רב לארח אותם אצלנו. שמחים לעדכן כי תושב שלומית, מנהדס מים במקצועו נקלט לעבודה במועצה. מאחלים לו בהצלחה.

מבקשים להודות לבית ספר שדה כפר עציון, לתושבי כפר עציון ובמיוחד לבני הנוער על ההשקעה הרבה מכל הלב, לקרן גוש עציון על ההירתמות ללא גבולות ולעובדי המועצה על המעטפת הרחבה. מאחלים לכם תושבי שלומית בהצלחה וכמובן כפי שהבטחנו, נהיה בקשר.

אנו נמצאים בימים אלה בשגרת חירום, המערכות חוזרות לתפקוד מלא תוך מוכנות מלאה וחשיבה קדימה הן בצד האישי, הן בצד הכללי והן בצד הכלכלי. אנו מקיימים כל העת חשיבה אסטרטגית במטרה לפעול נכון יותר ולתת פתרונות למשברים ולצרכים המתרבים של תושבי המועצה.

אנו מעודדים את התושבים לשאת נשק אישי. אחד מהתנאים לקבלת רישיון הוא מגורים באזור כמו שלנו. עד היום הנפקנו למעלה מ- 1000 אישורי תושב, מתוכם 40% לנשות גוש עציון.
 

 הסרטון שלנו היום עוסק בלביאות של גוש עציון, התושבות שבחרו להוציא רישיון לאקדח ולהגן על ביתן ובני ביתן.

עדכון דו"צ

מתוך הודעת דובר צה"ל על פעילות חטיבת עציון : 
במהלך הלילה (מוצ"ש) כוחות צה"ל, מג״ב ושב״כ עצרו ברחבי הגזרה 15 מבוקשים החשודים במעורבות בפעילות טרור, ארבעה מהם מחבלים השייכים לארגון הטרור חמאס. 
במבצע לסיכול טרור בבית אומר שבחטיבת עציון, הכוחות תחקרו עשרות חשודים וסרקו אחר אמצעי לחימה.  נמצא ציוד צבאי. במהלך המבצע הפרו הערבים את הסדר באלימות, ידו אבנים לעבר הכוחות וחסמו צירים. הלוחמים השיבו בירי, זוהו פגיעות. 
מלבד הפעילות השוטפת, כוחות צה״ל שב״כ ומג״ב בפיקוד החטיבה המרחבית עציון, עצרו מתחילת המלחמה מעל 100 מסיתים לטרור בכפרים אבו דיס, אלעידה, בית אומר, עיזרייה, תקוע הערבית, בית לחם, חוסאן בית פאג׳ר ועוד וחשודים בביצוע טרור עממי כגון יידוי אבנים וטרור מאורגן.
בנוסף, זוהו פגיעות במחבלים שהשליכו בקבוקי תבערה לעבר ציר וזוהו פגיעות במספר מפרי סדר שהשליכו אבנים ומטענים לעבר כח.
מתחילת המלחמה נעצרו סה״כ בחטיבת עציון 456 עצורים.

 ביטחון:
מחלקת הביטוחן השלימה חלקוה של עוד 4 רחפנים בסיוע  One Israel Fund וקרן גוש עציון לפיתוח, וכעת אנו מתקרבים להשלמת הפערים במטרה להציב  בכל הישובים רחפנים, המשפרים את רמת הביטחון.

 חינוך
ביום חמישי יתקיים תרגיל של החטיבה בגבעה הצהובה. פרטים נוספים יתפרסמו בהמשך.

שלכם ובשבילכם,
מועצה אזורית גוש עציון

***

2.11, ‏י"ח חשון תשפ"ד

עדכון מספר 30

המועצה האזורית גוש עציון

כמעט חודש למלחמת חרבות ברזל. המלחמה שנפתחה באחד הימים האיומים בתולדותינו, קיבלה תפנית. כעת אנו מכים באויבים ללא רחם ולא נשוב עד כלותם. מלחמה כזו גובה מחיר כבד. בין הנופלים גם פדיה מרק הי"ד, אחיו של תושב כפר אלדד, יהושע (שושו) מרק  המועצה כולה משתתפת בצערו ומלווה אותו בשעתו הקשה.

 מוסדות חינוך:

אנו פועלים כתף אל כתף עם חטיבת עציון על מנת לאבטח את מוסדות הלימוד בגוש. כל מוסדות הלימוד, מעונות, גנים ובתי ספר, בכל רחבי הגוש, מאובטחים ע"פ הנחיות הביטחון המתאימות לכל מתחם ומוסד בנפרד, מאושרות ע"י פיקוד העורף ופיקוד המרכז בכפוף להערכות מצב והחלטות של חטיבת עציון. המועצה פועלת על פי הנחיות אלו וממלאת אותם במלואם ללא סייג. במידה ויש תקלות בבקשה הודיעו לנו, נטפל ונשפר.

 מלחמה בהסתה

בשבועות האחרונים אנחנו מקבלים פניות מתושבים בחלק מהישובים, שנשמעות קריאות הסתה מהמסגדים וכן הטרדה באמצעות אזעקות וכדומה. אנו מבקשים מהתושבים שנתקלים באירוע מסוג זה להסריט ו/או להקליט במידת האפשר, לציין תאריך ומיקום ולהעביר לנו את החומרים כדי שהחטיבה תוכל לטפל בצורה טובה יותר. אנא שלחו בווטסאפ למספר: 02-9959410

 חינוך

הלימודים בשבוע הבא יתקיימו במתכונת של השבוע הנוכחי.

קיבלנו דיווחים על תלמידים תושבי גוש עציון הלומדים במוסדות חינוך בדרום שבשלב זה אינם יכולים לחזור ללמוד. אנו פועלים לשיבוץ זמני בגוש עציון, אנא פנו למייל למיכל במחלקת החינוך: [email protected]

 רקפות בין הסלעים:

המועצה מבקשת להודות למשפחות חיילי המילואים. היום (ה'), הגיעו למזכירויות היישובים 1600 עציצי רקפות שרכשנו ממשק בנגב המערבי לבני ולבנות זוג של מגויסי כאות הוקרה על עמידתם האמיצה בימים מאתגרים אלה. לעציץ מצורפת חוברת שהופקה ע"י השירות הפסיכולוגי של המועצה ומטרתה – שמירה וחיזוק החוסן.

אנו מודים למזכירויות היישובים ורכזי הקהילה על שיתוף הפעולה והעזרה בחלוקת השי.

 סדנאות הפגה ביישובי גוש עציון

במהלך השבועיים האחרונים קיימנו ביישובים ארבעים סדנאות הפגה וחוסן - סדנאות גיבוש, יצירה, הגנה עצמית ועוד.  תודה לחטיבה להתיישבות על הסיוע התקציבי, למלווים הקהילתיים שסייעו בתכנון ולרכזות הקהילה שהרימו את הכפפה ביישובים. מידע נוסף יופץ על ידי רכזות הקהילה בישובים.

הסרטון הפעם עוסק ביוזמות קהילתיות להגברת החוסן של כולנו. מודים לכל השותפים בפעילות חשובה זו. מוזמנים לצפות

עוד בחדשות

חודש אחרי פרוץ המלחמה, יש לנו גם ידיעה שאינה קשורה אליה.

ויהי אור:  בחודשים האחרונים סבלו תושבי הר גילה מעלטה בכביש הנוסע ליישובים. לאחר בדיקה הסתבר שרשות הטבע והגנים ביקשה להגן על בעלי החיים שלדעתם סבלו ממה שמכונה "זיהום אור". מנכ"לית המועצה, יפה שטרית, הטילה את כל כובד משקלה עד לפתרון העניין. כעת התושבים שוב יכולים לנסוע בלילה בבטחה.

  טיפ חוסן

 כשאתם מדברים עם הילדים על המצב, שימו לנגד עניכם את ה"תנשמת",

כמה כללים שיעזרו לכם לנהל את השיחה בצורה מיטבית:

ת כנון - תתכננו את השיחה

נ חמה - תציעו נחמה ותנו מקום לכל רגש

ש יח ושליטה - תאפשרו שיח עם הילדים וחזקו את תחושת הבטחון

מ ותאם ומאורגן - השיח צריך להיות מותאם לילד.ה, לאישיות, לרמת ההבנה ולגיל

ת קווה - תמיד דברו על תקווה

אז.. תזכרו את התנשמת!

 

 "וְנָתַתִּי בָכֶם רוּחַ וִחְיִיתֶם"

 

שלכם ובשבילכם

שבת שלום,

מועצה אזורית גוש עציון

 

אתם מוזמנים להצטרף לקבוצות הוואטסאפ של המועצה בכדי להתעדכן באופן שוטף, בקישור

***

31.10, ‏ט"ז חשון תשפ"ד
עדכון מספר 29, 
המועצה האזורית גוש עציון 


תושבים יקרים, 

לצערנו, אנו פותחים בבשורה קשה: סמ״ר לביא ליפשיץ בן 20, ממודיעין-מכבים-רעות, לוחם בסיירת גבעתי, נפל בקרב בצפון רצועת עזה. לביא הוא נכדם של מוטי ומימי ליפשיץ, מוותיקי הר גילה. מועצת גוש עציון ותושביה מחבקים את משפחת ליפשיץ ומשתתפים בצערה הגדול. פרטים על מועד הלוויה והשבעה יפורסמו בהמשך.

1. אדמות מולדת: 
היום, לאחר למעלה מ-70 שנה, חלקת מורכוס, המתפרסת בין ראש צורים לאלון שבות, ששטחה 564 דונם (!), סוף סוף נרשמה בטאבו על שם חברת הימנותא ירושלים. מדובר בהצלחה דרמטית, לאחר שנים של עבודה מאומצת, לרישום קרקעות שרכישתן החלה לפני למעלה משבעים שנה, ובסיומו של הליך משפטי מייגע. הודות לכך, נוכל לבצע שינוי יעוד בגבולות התוכנית הקיימת ולהתחיל בבניה חדשה של מאות יחידות דיור. בשם גוש עציון כולו אנו מודים לחברת הימנותא (חברת בת של קק"ל), ליושבת ראש קק"ל, יפעת עובדיה לוסקי ולאיש הימנותא עובד ארד שעשה לילות כימים להצלחת המהלך ולקיבוץ ראש צורים.
זוהי תשובה ציונית הולמת. עם ישראל חי!

   2.  לבי במזרח: 
הבוקר ערכנו כנס עסקים ועצמאיים בתקוע אליו הגיעו עשרות תושבים ממזרח הגוש. למדנו איך להתניע עסק בעתות משבר, איך להתמודד עם המשק בעת זו ויצאנו עם תובנות עומק וטיפים מועילים. בקרוב נערוך כנס דומה גם במערב הגוש ונעדכן בפרטים. 

  3.  פעילות נרחבת לסיכול טרור בחטיבת עציון:
כוחות צה״ל, שב״כ ומג״ב בפיקוד החטיבה המרחבית עציון, פעלו הלילה (בין שני לשלישי) במחנות הפליטים בבית לחם ועצרו 11 מבוקשים. בדהיישה עצרו כוחות ממספר גדודים, 5 מבוקשים והחרימו רכב בשווי של כ-35,000 דולר ששימש לטרור. במהלך הפעילות התפתחו הפרות סדר בהן חשודים השליכו בקבוקי תבערה ובלוקים לעבר הכח שהגיב בירי. בין העצורים פעילי טרור מארגונים שונים ומסיתים.
מתחילת המלחמה נעצרו סה״כ בחטיבת עציון כ-400 עצורים.

  4.  רצף טיפולי בתרופות במצב חירום לאומי:  
על מנת למצות טיפול תרופתי יש לשמור על רצף טיפולי: נטילת התרופה הנכונה, בכמות הנכונה, במועד הנכון ועל פי ההוראות הנכונות.
לאור מצב החירום במדינה אזרחים רבים נמצאים בסביבה שאינה סביבת המגורים הקבועה שלהם, דבר שעלול להקשות על רכישת התרופות ושמירה על הרצף הטיפולי .
סיוע בקבלת מרשם תרופתי - קופות החולים מפעילות מוקדים טלפוניים למתן מרשמים און ליין ושינוע באמצעות רשתות הפארם השונות, קופות החולים ובתי מרקחת פרטים, היישר למקום השהיה שלכם. 
זקוקים למרשם והמוקד הטלפוני של הקופה אינו זמין ? - ניתן לרכוש בבית מרקחת פרטי תרופה לצורך מידי ודחוף בכמות שתספיק לשבוע ימים (במחיר מלא, ללא השתתפות הקופה), בהתאם לנהלי משרד הבריאות.
מלאי תרופות - אין צורך להתרוצץ בין בתי מרקחת בחיפוש אחר תרופה, ריכזנו עבורכם רשימה לבדיקת מלאי תרופות בבתי המרקחת השונים >>
אישור טפסי 29ג' -  אשר תוקפם הסתיים החל מיום 7/10/23, הוארך אוטומטית עד ליום 31/12/23. ניפוק התרופה יעשה בכפוף למרשם רופא בתוקף .
תוקף רישיון לקנאביס רפואי – במידה ואתם מחזיקים ברישיון לשימוש בקנביס רפואי שתוקפו פג או עתיד לפוג במהלך החודש הקרוב ולא הספקתם להגיש בקשה לחידושו, רישיונו יוארך באופן אוטומטי לשלושה חודשים וזאת ממועד הפקיעה בפועל. 
שימו לב: ניתן לאתר בתי מרקחת באפליקציות שונות לאיתור עסקים כגון : ,EASY, GOOGLE MAPS WAZE , ובאתרים של קופות החולים של רשתות הפארם ניתן למצוא מידע לגבי מיקום בתי מרקחת ושעות פעילות.

5. מתחילת המלחמה, מוצבים במועצה חיילי פיקוד העורף. הם עוזרים לנו לתווך את הגדרות והוראות פיקוד העורף לתושבים, עורכים תירגולים בגנים, במעונות ובבתי הספר, שותפים בהערכות המצב ועוד. תודה לכם על הליווי והסיוע! 


"אַל תִּירָא מִפַּחַד פִּתְאֹם וּמִשֹּׁאַת רְשָׁעִים כִּי תָבֹא. כִּי ה' יִהְיֶה בְכִסְלֶךָ וְשָׁמַר רַגְלְךָ מִלָּכֶד."

שלכם ובשבילכם 
מועצה אזורית גוש עציון

***

29.10, י"ד חשון
המועצה האזורית גוש עציון 
עדכון מס' 28 (במיוחד לעסקים) 

עסקים יקרים, 

התקופה הזאת מאתגרת לכולנו ולכם – לא כל שכן. 

מה אנחנו עושים? איך אפשר להיעזר בנו? 
1.    ביום שלישי, 31.10, ט"ז חשון, תקיים המועצה כנס עסקים ועצמאיים במזרח הגוש. הכנס יתקיים בבית הקפה "חגיגה נודדת" בתקוע וידון בשאלות העוסקות בזכויות בעלי עסקים קטנים בפרט ועצמאיים בכלל, בעת מלחמה. השתתפות ללא עלות בהרשמה מראש:
בקרוב – כנס דומה גם במערב הגוש. 

2.    למועצה יש קבוצת וואטסאפ בה מפורסמות משרות פנויות. מוזמנים!

3. הפקנו סרטון חדש בכיכובה של אלינור רחמים הקורא לתושבים לעשות את הקניות שלהם כאן, בגוש עציון. הפיצו!

"כִּי ה'ָ אֱלֹהֵיכֶם הַהֹלֵךְ עִמָּכֶם, לְהִלָּחֵם לָכֶם עִם אֹיְבֵיכֶם לְהוֹשִׁיעַ אֶתְכֶם." 

שלכם ובשבילכם, 
מועצה אזורית גוש עציון

***

המועצה האזורית גוש עציון מסכמת שבוע שלישי של מלחמת חרבות הברזל - י"ב חשון 27.10.23

***

26.10 י"א חשון 
עדכון מספר 27 
מועצה אזורית גוש עציון 

תושבים יקרים, 

חינוך: 
בשורה משמחת! לאחר עבודה מאומצת של אגף החינוך, מחלקת הגיל הרך במועצה, בשבוע הבא יפעלו המעונות והגנים במתכונת מלאה: 
בימי ראשון - חמישי בין השעות 7:30-16:00 
ביום שישי בין השעות 7:30-12:45  (גני יוח"א וגני תקשורת עד 12:00).
אנו, במועצה, עושים מאמצים להשיב גם את ילדי החינוך המיוחד ללימודים במתכונת מלאה. עדכונים ימסרו ממנהלי המוסדות. 
חשוב לציין כי עדיין קיים מחסור באנשי צוות. אנו עושים כל מאמץ כדי להפעיל את המערכת במלואה אך יתכנו פערים נקודתיים בחלק מהמסגרות. אנא, גלו גמישות והבנה במקרים אלו. 

בבתי הספר אנו חוזרים למערכת מלאה ככל שניתן. המועצה מרכזת מאמצים להשלים פערי כח אדם להוראה. מנהלי בתי הספר יעבירו להורים את מערכת השעות לשבוע הבא. נבקש לציין לשבח את המאמצים של צוותי הניהול, לקידום חזרה לשגרה. 

גאים לארח:
כידוע, מתארחות ביישובי המועצה השונים משפחות שפונו מבתיהן מהדרום והצפון. המועצה הקימה צוות יעודי שתפקידו לשבץ את ילדי המשפחות האלו במוסדות החינוך השונים. עד היום שילבנו 41 ילדים ביישובי המועצה השונים ו-20 ילדים בבתי הספר ועוד היד נטויה. 

חרדים לביטחון:
כשברחבי הארץ מדברים על גיוס חרדים, אצלנו במועצה זה קורה בפועל. בסרטון היומי תוכלו לראות את האריות מכיתת הכוננות של היישוב מיצד:

"וַאֲבָרְכָה מְבָרְכֶיךָ וּמְקַלֶּלְךָ אָאֹר" (מתוך פרשת שבוע) 

שבת שלום, 
שלכם ובשבילכם,
מועצה אזורית גוש ע

***

יום רביעי, 25.10, י' חשון
עדכון מס 26
המועצה האזורית גוש עציון 

תושבים יקרים, 

1.    ביטחון
מחר, יום חמישי, בשעה 19:30, אקיים שידור פייסבוק לייב בעמוד הפייסבוק של המועצה, יחד עם מפקד החטיבה, אל"מ איתי מטק, בו נדעכן במצב הביטחוני באזור. ניתן להעביר שאלות מראש עד השעה 12:00 במייל  [email protected] או בעמוד הפייסבוק של המועצה

2.    מערכת החינוך
אנו במועצה ממשיכים במאמצים הגדולים להחזיר את הצהרונים והמעונות ליום פעילות מלא. לצערי, אנו עדין מתמודדים עם פערי כח אדם בשל הנחיות משרד החינוך. נעדכן סופית מחר על מתווה הלימודים בשבוע הבא. 
במקביל, בתי הספר ממשיכים להוסיף שעות ולהרחיב פעילות.

3.    רווחה
אנו מקבלים פניות רבות לסיוע לתושבים שנקלעו למצוקה עקב המצב הביטחוני. המועצה הקימה צוות מיוחד לקידום פתרונות וסיוע.

4.    קליטת משפחות
כידוע, לא רק משפחות מהדרום התפנו מבתיהן, גם אלו מהצפון. 17 משפחות מקרית שמונה הגיעו אלינו ומתארחות באהבה בישיבת הר עציון. אנו, במועצה, מודים לישיבה, למוסדות החינוך ולצוותי המועצה הנערכים בימים אלו לקליטה מסודרות של משפחות אלו. 

5.    אפליקציות פיקוד העורף
אנו מזכירים, שהאזעקות לא נשמעות בכל מקום (ובמיוחד לא במבנים). כדי להיות בטוח שתשמעו את האזעקה - הורידו את יישומון פיקוד העורף, שמאפשר קבלת התרעה על פי מיקום

6.    בסרטון היומי תוכלו להתאהב בילדי ראש צורים שמחלקים דגלים כחלק מ"מבצע כחול לבן" של המועצה. 

ה' עֹז לְעַמּוֹ יִתֵּן ה' יְבָרֵךְ אֶת עַמּוֹ בַשָּׁלוֹם"”

שלכם, 
שלמה נאמן, ראש המועצה, בשם חבריה.

***

24.10 ט' חשון 
מועצה אזורית גוש עציון 
עדכון מס 25

תושבים יקרים,

1.    אנו מודים לאנשי משרד החינוך ובפרט ממלאת מקום מנהלת המחוז, עמליה ליידרמן מהמחוז ולדבורה אבן-צור, המפקחת על הגנים, שנענו לבקשתנו לחזור לשגרה. בהנחה שלא יהיו שינויים בהנחיות, הגנים והמעונות נערכים לפתיחה כמעט מלאה כבר מיום ראשון, נעדכן בפרטים. 
במקביל, יתחילו גם צהרוני המתנ"ס לפעול, בבתי הספר (ניצנים) ובגנים. 
אנו פועלים במקביל להשיב גם את בתי הספר למתכונת לימודים מלאה, גם בנושא זה נעדכן בהמשך. כמובן, שאם יהיו שינויים ביטחוניים – נעדכן, ואנו מקוים שתקבלו את השינויים בהבנה.

2.    המועצה המשיכה גם היום בחלוקת ציוד טקטי לכיתות הכוננות ביישובים השונים. כמו כן, אנו מתקדמים בהליך רכישת נשקים ארוכים. 

3.    בהמשך לעדכון מאתמול, שוחחתי עם מפקד מרחב עוטף ירושלים במג"ב, תת ניצב עמי נידם. הבוקר תנ"צ נידם הגיע לבקשתי למעבר מזמוריה, הצליח לתגבר את הכוחות במקום וראינו הקלה גדולה בעומס התנועה במחסום. אני מודה לו על ההתגייסות האישית שלו ושל אנשים לטובתנו, ומקווה שיצליח לשמור על שגרת עבודה סבירה ככל הניתן במעברים בימים האלו. 

4.    אבטחת מתחם החינוך בנווה דניאל
מתחם החינוך בנווה דניאל מאובטח באופן מלא. אגף הביטחון במועצה פועל יחד עם חטמ"ר עציון למתן מענה אבטחתי למתחם, לאור הערכת מצב ומתווה מח"ט עציון לאבטחת המקום.
האבטחה כוללת מצלמות היקפיות הנצפות 24/7, מספר שומרים בשכר בשעות הלימודים שחלקם נשארים גם לאחר תום הלימודים. כלומר, המתחם מאובטח 24 שעות ביממה. ישנן פעולות נוספות שצה"ל מבצע בגזרה זו שלא אוכל לפרטן.  
בימים אלה מתגברים את המתחם חיילים נוספים, המבצעים אבטחות היקפיות לכיוון נחלין, השער, מפטרלים סביב המתחם כולו ואף מסיירים בתוכו. 
 כמו כן, המועצה קיבלה החלטה לתגבר רכיבי ביטחון, כגון הצבת מחסום נוסף ועוד. 

5.    במשך שבועיים וחצי, מתחילת המלחמה, פועל מרכז הפגה לילדים בגבעה הצהובה, במתחם אפיקים. המרכז פועל ששה ימים בשבוע, ומאות התושבים שכבר ביקרו בו מדווחים על חוויה נהדרת. זהו נושא הסרטון היומי שלנו:

 להרשמה:[email protected]

6.    אנו מקיימים שיחות חיזוק לצוותי החירום היישוביים עם אנשי הרווחה. במקביל, אני מקיים פגישות זום עם יושבי הראש של צוותים אלה.


הַרְנִינוּ גוֹיִם עַמּוֹ כִּי דַם עֲבָדָיו יִקּוֹם וְנָקָם יָשִׁיב לְצָרָיו וְכִפֶּר אַדְמָתוֹ עַמּוֹ

שלכם, 
שלמה נאמן, ראש המועצה

***

23.10, ח' חשון 
מועצה אזורית גוש עציון, 
עדכון מספר 24

תושבים יקרים, 

1. חינוך
המגמה שלנו, כמועצה, היא לשאוף לפתיחה מלאה של מערכת החינוך מוקדם ככל הניתן. הפכנו להיות "ראשות ירוקה" ע"פ הנחיות פיקוד העורף ואנחנו יכולים לשאוף לחזור לשגרה הן מבחינת האבטחה והן מבחינת דרישות המיגון. הדבר היחיד שמונע מאיתנו הוא עמדתו של משרד החינוך. על  כן, לצערנו, כל עוד משרד החינוך והסתדרות המורים לא מנחים את עובדי ההוראה לחזור לעבודה – אנו לא מצליחים להתקדם. אין בכך חלילה ביקורת כלפי צוותי החינוך המסורים שלנו, שעושים מעל ומעבר למען ילדינו. 
אנחנו במועצה נמשיך להפעיל לחץ על הנהלת המשרד. נעדכן בהתפתחויות. 
2. ביטחון
ראשית – עדכון מדובר צה"ל: 
בשעות הבוקר עצרו לוחמי יחידת דובדבן שלושה מבוקשים בבית לחם החשודים בירי לעבר כח צה״ל במהלך פעילות סיכולית. במהלך הפעילות חשודים יידו אבנים לעבר הכח שהגיב בירי חי, זוהו פגיעות. בנוסף, גדוד המילואים 21 עצר בלילה שלושה תושבי נחאלין אשר חשודים בירי זיקוקים לעבר כח, הנחת מטען מאולתר ופגיעה בגדר העיר ביתר עילית. עד כה חטיבת עציון וכוחות הביטחון שפועלים תחתיה עצרו 246 מבוקשים מתחילת המלחמה, כ100 מהם הינם  אנשי חמאס.

עומסים כבדים במעברים: 
שני גורמים מעכבים את התנועה במחסומים: האחד הוא, שבשל המצב, הבדיקות במחסום קפדניות יותר ואורכות זמן רב יותר, והשני, הוא מחסור בכוח אדם במעברים, משום שהמאבטחים האזרחיים גויסו למילואים וחלק מחיילי הסדיר נמצאים במשימות ביטחוניות אחרות. 
כתוצאה מכך, אנו עומדים זמן רב בפקק. תושבים רבים מדווחים על חשש בטחוני משהיה סטטית בסמוך לכפרים ערביים. החשש מובן. שוחחתי ארוכות עם מח"ט עציון ובתור מי שמכיר את הפעילות המבצעית בגזרה שלנו, אני יכול להעיד בוודאות שהצירים מאובטחים היטב. חיילי החטיבה מוצבים בנקודות שולטות, חלקן קבועות וחלקן מתחלפות, שכמובן אין זה המקום לפרטן. אז גם אם העומד בפקק לא רואה את החייל, החייל רואה אותו ומגן עליו. במקביל, בשיחות הרבות שלי עם מפקד העוטף,  הוא התחייב בפני שנעשים מאמצים גדולים בכדי להרבות סד"כ במעברים.
הסרטון היומי שלנו עוסק בביטחון. תראו איזה אנשים מדהימים שומרים עלינו:
"כִּי שֶׁבַע יִפּוֹל צַדִּיק וָקָם וּרְשָׁעִים יִכָּשְׁלוּ בְרָעָה."

להצטרפות לקבוצת וואטסאפ של עדכוני המועצה - לחץ כאן


שלכם,
שלמה נאמן, 
ראש המועצה

***

יום ראשון 22 אוקטובר, ‏ז' חשון
מועצה אזורית גוש עציון 
עדכון תושבים מס' 23

 
תושבים יקרים, 

1.    חזרה לשגרה: 
המשימה שלנו בכל תחום במועצה, היא לשוב ולתפקד באופן מלא. זאת המגמה ואנחנו עושים מאמצים לפתוח את כל המערכות באופן סדיר. כל מוסדות הלימוד חזרו לתפקוד עד 13:00. מיעוט כבר עובדים עד 16:00. השבוע נפתח עוד תיכונים עד אחה"צ, ובשאיפה נוסיף עוד. זה לוקח זמן ואנו מעריכים את אורך הרוח שלכם. 
2.    אבטחת מוסדות חינוך: 
מערך הביטחון בכל מוסדות החינוך שלנו שיטתי ומונחה ישירות ע"י חטיבת עציון והמח"ט. חיילי צה"ל שומרים על תושבי גוש עציון בכלל וילדי בתי הספר והגנים בפרט. זאת המשימה של צה"ל וחיילינו פועלים יום וליל ומצליחים במשימתם זו. נכון, חשוב לנו גם לראות את החיילים שלנו במוסדות החינוך, לכן הם עושים מאמץ להיות נוכחים באשכולות בתי הספר והגנים, אבל במשך היום הם לא נמצאים בתוך מוסדות החינוך, אלא במעטפת. חייל שנמצא בתוך המוסד החינוכי נותן תחושת ביטחון אבל הרבה פחות יעיל בהגנתו בהתאם לתפיסת צה"ל הפועל במערך הגנה מרחבי מתוגבר. כמובן שלא כאן המקום לפרט את אופי המערך, אבל הרעיון שבבסיסו אומר שיש להדוף את האיום במעטפת, ולא בצמוד למוסדות הלימוד.
3.    תלמידים אורחים: 
צוותי המועצה מילאו 170 ילקוטים חדשים בציוד למידה שיחולקו לילדי ישוב שלומית המתארחים אצלנו כאן, בכפר עציון. ילדים אלו ישולבו במערכת החינוך שלנו. הם ובני משפחותיהם מרגישים עטופים ובטוחים כאן. זה גם הנושא של הסרטון היומי שלנו
4.    חסימות כפרי אוייב: 
בימים האחרונים ראינו יותר רכבים ערבים על הכבישים שלנו. לאחר בירור, עלה כי חלק מהמחסומים שהוצבו בכפרים הוסרו. שיגרתי מכתב בהול וחריף למפקד פיקוד מרכז, האלוף יהודה פוקס, הדורש ממנו להציב מחדש את המחסומים שהורדו. וזהו תוכנו: "ערביי יהודה ושומרון בחרו צד והתייצבו לצד הגרועים שבאויבינו, תתי-אדם של מחבלי עזה, ולכן זוהי החלטה חמורה שעלולה לעלות בדם יהודי. הנני פונה אליך בקריאה בהולה להפסיק את פתיחת צירי התנועה של הרש"פ ולהורות מיד לפקודיך להשיב את המחסומים. אנו מצויים בשעה בה אין הקלות ואין התחשבויות, אין צרכים הומניטריים ואין הבנות על הרגעת המצב ביו"ש - יש רק מושג אחד, רק מילה אחת, רק מהלך אחד ורק מאמץ אחד – מלחמה. אנו, מתיישבי יהודה ושומרון מגויסים במאה אחוז לטובת הניצחון ועומדים מאחורי צה"ל בכלל, מאחוריך ומאחורי כוחותיך בפרט, במטרה להשיב את הביטחון למדינה. אני דורש ממך להמשיך את הכתר על האויב ולהכות בו ללא רחם."
ממתינים למענה.
5.    מרכז החוסן של המועצה נותן לנו טיפים כדי להקל על ההתמודדות שלנו. טיפ-חוסן: חוסן זה לתכנן קדימה. 

"וּלְרוּחַ מִשְׁפָּט לַיּוֹשֵׁב עַל הַמִּשְׁפָּט וְלִגְבוּרָה מְשִׁיבֵי מִלְחָמָה שָׁעְרָה."
שלכם, 
שלמה נאמן, 
ראש המועצה

***

21.10, ו' חשון

מועצה אזורית גוש עציון

עדכון מספר 22

לאחר עדכון הנחיות פיקוד  העורף קיימנו הערב הערכת מצב מיוחדת בנושא מערכת החינוך בגוש עציון.

על פי ההנחיות המעודכנות בהתייחס לצורך בכניסה למרחבים מוגנים - ניתן לקיים פעילות חינוכית ללא הגבלה ביישובי מזרח גוש עציון.

במערב הגוש - אין שינוי בהנחיות, כניסה למרחב מוגן (או מבנה בעל גג בטון וקירות בטון או בלוקים) בזמן ההתגוננות (90 שניות).

 

מחר תפעל מערכת החינוך במתכונת דומה ליום חמישי האחרון, בהתאם להנחיות שקיבלתם מהמסגרות.

בנוסף, תיפתח אולפנת "רגבים-בנות" בכפר עציון ובכך נשלים את פתיחת כלל מוסדות החינוך בתחומי המועצה.

אנו עושים מאמצים  להחזיר כבר במהלך השבוע הקרוב את הלימודים למתכונת מלאה כולל צהרונים.

שימו לב - בשבוע הקרוב כלל מערכת החינוך תפעל בימים ראשון עד חמישי. ביום שישי לא יתקיימו לימודים בכל המסגרות.

 

שבוע טוב

שלמה נאמן

ראש המועצה

***

המועצה האזורית גוש עציון מסכמת שבוע שני של מלחמת חרבות הברזל - מוצאי שבת 21.10.23

***

19.10, ד' חשון

מועצה אזורית גוש עציון

עדכון מס 21

תושבים יקרים,

 • עשינו עסק?

המלחמה פוגעת קשות בעסקים הקטנים בכל הארץ, וגם אצלנו. הם זקוקים לעזרתנו. זה ה"צו 8" שלנו בעורף: צאו וערכו קניות כאן בבית, בגוש עציון. כך תעזרו לשכנים שלכם להתפרנס בכבוד ולשמור את העסק פעיל עד יעבור זעם. מהערכת מצב שקיימנו עם החטיבה, עולה שאין הנחיה בטחונית להגביל שעות פעילות של בתי העסק במועצה. אנו קוראים לעסקים לחזור לשעות פעילות רגילות ולתושבים לחזור ולהשתמש בשירותי בתי העסק המקומיים.

 • מרחב מוגן:

היום הצבנו שלושה מבנים נוספים, המשמשים מרחבים מוגנים ביישובים בהם אין מרחב כזה. בכך סיימנו להציב את כל המרחבים שהצלחנו להשיג בשלב זה, ואנו פועלים על מנת להשיג נוספים. כל מרחב מוגן שאנו משיגים מוצב בסמוך למוסדות חינוך, שנמצאים בראש סדר העדיפויות שלנו.

 • לומדים בטוח:

כידוע, בתקופה זו של מלחמה על ארצנו ועל כבודנו הלאומי, אנו במועצה עושים מאמצי-על לפתוח את כל המסגרות החינוכיות. שמירה על שיגרה של שפיות היא החוסן שלנו. ראינו כל כך הרבה הורים ששולחים את הילדים שלהם למרות החשש. אנחנו גאים בכם, וגאים בצוותי החינוך הגיבורים שלנו.

ככה מנצחים.

ובנוגע לחשש: הנחיות פיקוד העורף נכון להיום ברורות מאוד בנושא זה: בזמן אזעקה אין חיוב להיכנס לממ"ד אלא מספיק להיכנס למבנה עם גג בטון וקירות בטון או בלוקים. יש לשהות מתחת לקו החלונות. לצורך העניין, בהישמע אזעקה, הילדים יכולים פשוט להיכנס לגן או לבית הספר הפועלים במבני קבע. עבור רוב מוחלט של מוסדות חינוך הנמצאים במבנים יבילים, איתרנו מבנה אליו ניתן ללכת בהישמע אזעקה. במקרה ואין מבנה כזה, אנו מציבים אשקוביות ומיגוניות בסמוך. הילדים מתרגלים הליכה למבנה ואנו מאשרים למידה רק אם הם מגיעים למקום תוך דקה וחצי, ע"פ הנחיות פיקוד העורף.

הנחיות פיקוד העורף מתעדכנות מידי יום ובכל שינוי רלוונטי – אנו מבטיחים לעדכן.

אנו יודעים שאתם דואגים מאיומים ביטחוניים נוספים ולכן הן צה"ל והן אנשי הביטחון ביישובים קיבלו הנחיה ברורה להגן במיוחד על מוסדות החינוך: בתי ספר, גנים ומעונות. ההגנה היא מרחבית, לכן גם אם אתם לא רואים פטרולים, צה"ל מגן על הילדים שלנו באופן הדוק. במקביל, עובתה השמירה האזרחית גם בסמוך למוסדות החינוך בנוסף לכוחות צה"ל.

כפי שאתם רואים, אנחנו לוקחים את ביטחון הילדים שלנו בכובד ראש. אל תחששו לשלוח את הילדים למסגרות החינוך. זה חשוב לחוסן שלהם ושלכם, וזה מראה לאויבים שלנו כמה אנחנו חזקים.

תודה על האמון.

מצורף סרטון על החזרה הבטוחה של מערכת החיוך שלנו לפעילות.

 • מערכת חינוך:

מערכת החינוך שלנו חוזרת בהדרגה לתפקוד מלא ואפילו מאריכה את שעות הלימודים. בשבוע הבא נמשיך בלימודים במתכונת דומה לימים האחרונים. אנו מקווים לפתוח גם את רוב המעונות באופן מלא כבר מיום ראשון. הודעות ימסרו ממנהלי המוסדות.

הערכות מצב ביטחוניות מתקיימות מידי יום. במידה ויהיה שינוי – כמובן שנעדכן את ההנחיות.

בתוך כך, 22 מילדי הדרום והצפון שמתארחים אצלנו, שולבו במערכת החינוך שלנו.

 • שבת

ההנחיות ההלכתיות לשבת הזו זהות לאלו של שבת שעברה. ניתן למצוא אותן ותמונת מצב מלאה באתר המועצה:

מִפִּי עוֹלְלִים וְיֹנְקִים יִסַּדְתָּ עֹז לְמַעַן צוֹרְרֶיךָ לְהַשְׁבִּית אוֹיֵב וּמִתְנַקֵּם.

 

שלכם,

שלמה נאמן,

ראש המועצה

***

מועצה אזורית גוש עציון

יום ד', 18.10, ג' חשוון 19:30

עדכון מספר: 20

תושבים יקרים,

התקדמנו היום צעד נוסף לקראת פתיחה של כל מערכת החינוך בגוש עציון העומדות בהנחיות פיקוד העורף. אני מחלק את זמני בין ניהול המטה לבין סיורים בשטח במטרה לשמוע ולחזק את הצוות והתושבים. גם בסיור שערכתי היום עם צוות משרדי, מצאנו צוות מדהים ונחוש הרואה חשיבות רבה בחזרה לשגרה. אתם החוסן שלנו.

אנחנו במועצה פועלים לגיוס למילואים של אנשי צח"י נוספים לליווי הסעות ותגבור נוכחות במוסדות החינוך. מוזמנים לפנות בעניין ליו"ר צח"י בישובכם.

 • העסקים המקומיים חוזרים לשגרה

העסקים שלנו מזמינים גם אתכם, התושבים, לחזור לשגרה ולבקר בהם. אין כמו שופינג להרים את מצב הרוח. 

 • קליטה זמנית למתארחים

תושבים רבים מהצפון ומהדרום מתארים בגוש עציון. אנו מאפשרים לילדים השתלבות במערכת החינוך שלנו. להרשמה אנא מלאו את הטופס

אנו מזמינים את האורחים לטבול חינם במקוואות הגוש, פרטים באתר המועצה, שם גם ניתן למצוא מידע חיוני לשעת חירום ועידכונים מפורטים יותר.

מוזמנים להיכנס לתמונת המצב המלאה:

 • ובפינת הסרטון היומי: מתנדבי המועצה שלנו, והפעם - ראש צורים.
 • טיפ חוסן: גם (ובעיקר) במשבר, אל תשכחו לדאוג לעצמכם לאוכל, שתיה ושינה סדירים.

שלכם,

שלמה נאמן, ראש המועצה

***

מועצה אזורית גוש עציון

יום ג', 17.10, ב' חשוון 18:30

עדכון מספר: 19

תושבים יקרים,

היום ליווינו למנוחת עולמים את נוי תפארת זעפרני הי"ד ביתם של זאב וחווה, תושבי נוקדים - כפר אלדד. נוי נרצחה במסיבה בשמחת תורה, בת 27 במותה, הותירה הורים ושישה אחים ואחיות. היא הייתה זמרת ושחקנית מוכשרת, אדם חברותי ומאיר פנים. צוות המועצה מלווה וימשיך ללוות את המשפחה וגוש עציון כולו שולח לה תנחומים. יהי זכרה ברוך.

 • ביטחון

אתמול נשמעו קולות נפץ חזקים ברחבי גוש עציון אך לא היו אזעקות. מבקשים להבהיר על פי מדיניות פיקוד העורף, האזעקות נשמעות רק במקומות בהם יש חשש לנפילה. קולות הנפץ עצמם עשויים להפחיד, אך הם לא מעידים על סכנה.

המועצה בתיאום עם החטמ"ר חילקה נשקים צבאיים לחברי שמירה ביישובים על מנת לחזק את ביטחון התושבים. צפו בסרטון

 • חינוך

ביקרנו היום, יחד עם מנהל אגף החינוך, אבי אלון, במספר בתי הספר יסודיים בגוש. פגשנו צוותים חינוכיים ותלמידים המשדרים חוסן, ששמחו לחזור לשגרה. אני מבקש להודות לצוות החינוכי של גוש עציון על ההתגייסות המדהימה לחזרה לשגרת לימודים.

אנו חוזרים לפעילות הדרגתית בשגרת חירום. רובם הגדול של מוסדות החינוך נפתחו, ומחר יפתחו מוסדות נוספים. הפעילות בשלב זה עד השעה 13:00.

מנהלי המוסדות בקשר ישיר עם ההורים ויוציאו הודעות מסודרות.

ההסעות פועלות כסדרן לפי לוחות הזמנים שפורסמו.

תוגברה האבטחה סביב המוסדות על פי הנחיות גורמי הביטחון.

פיקוד העורף אישר הפעלה של מוסדות חינוך בגוש עציון כאשר קיים מבנה שניתן להתפנות אליו תוך דקה וחצי. מבנה זה לא צריך להיות מרחב מוגן תקני, אלא מבנה בטון רגיל או בלוקים.

 • קליטה זמנית למתארחים למוסדות חינוך

מועצה אזורית גוש עציון מחבקת את אורחינו מהצפון והדרום. אנו עושים מאמצים לשלב את הילדים במסגרת החינוך השונות ככל שיתאפשר וליצור שגרה ברוכה למשפחות המתארחות.

לבקשת שיבוץ, אנא מלאו את הטופס:

 • דרושים מורים

מחפשים מורים למילוי מקום של מורי גוש עציון המגוייסים. פנסיונרים, אנשי חינוך פורמלי ובלתי פורמלי וגם בחורים ובחורות עם ניסיון בהדרכה מתאימים מלאו את הטופס:

 • הנחיות פיקוד העורף

אתמול התעדכנו הנחיות פיקוד העורף באזורנו. לדף ההנחיות המלא: 

 • התנדבויות

אנו גאים לראות את ההירתמות המדהימה של תושבי גוש עציון להתנדבויות רבות ומרגשות. על מנת להבטיח את שלומכם, אנו דואגים לביטוח מתנדבים במסגרת מתנ"ס גוש עציון. כדי שהביטוח יופעל יש להירשם בקישור הבא גם להתנדבות בתוך הישובים.

 • מידע חיוני

ריכזנו באתר המועצה את המידע החיוני לשעת חירום, מוזמנים להיכנס:

שלכם,

שלמה נאמן, ראש המועצה

***

מועצה אזורית גוש עציון

יום ב', 16.10, א' חשוון 21:45

עדכון מספר: 18 – מערכת החינוך

תושבים יקרים,

היום פתחנו חלקית את מערכת החינוך, עובדי המועצה עושים מאמצים גדולים במטרה לפתוח ככל הניתן את מערכת החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי ומסגרות החינוך המיוחד.

ישנם אתגרים רבים השונים בין מוסדות החינוך הנובעים ממיקום, רמת מיגון ושיקולי ביטחון ובטיחות. כל מוסד יפתח בהתאם ליכולותיו, הודעה מסודרת הכוללת שעות פעילות תועבר להורים על ידי ההנהלה.

ה*אבטחה* סביב מוסדות החינוך תוגברה על פי הנחיות צה"ל כמו כן תוגברה הנוכחות בצירים בשעות ההגעה והפיזור.

ככלל ההסעות יפעלו כסדרן בהתאם לשעות הפתיחה המעודכנות – אנא התעדכנו ספציפית. 

את הצוותים החינוכיים מלווה הצוות הפסיכולוגי החינוכי וצוות היועצות במטרה לתת מענה הולם למצב בו אנו נמצאים, בנוסף יתרגלו הצוותים את הילדים להתנהגות בשעת חירום.

אנו ממשיכים לפעול בכל דרך אפשרית למציאות פתרונות נוספים ומקווים שתצליח דרכנו. תודה על הסבלנות.

 • מעונות יום:

המעונות יפתחו באופן חלקי בין השעות 8:00-12:45  לעובדים חיוניים בלבד אשר קיבלו הודעה ממנהלת המעון להגיע.

המעונות שיפתחו :

קידר, הר גילה, אלעזר, נווה דניאל, אלון שבות – חדש, כרמי צור, בת עין, נוקדים, כפר אלדד, כפר עציון, תקוע - חדש ומיצד.

 • גני ילדים:  שעות הפעילות:  08:00-13:00 , סה"כ יפתחו 64 גנים!

גנים שיפתחו: אלון שבות – כל הגנים, אלעזר, נווה דניאל, שדה בועז, ראש צורים, כפר עציון, כרמי צור, מגדל עוז, הר גילה, מיצד, מעלה עמוס, כפר אלדד, תקוע – שקד, שוהם , חרוב, דולב, אלון, דפנה, אגוז וסמדר. תקוע ד- גן סתוונית, נוקדים-  גן סביון ו- 3 שמרטפיות לעובדים חיוניים, קידר, בת עין – חיטה, דגן, שעורה – גן יער, יצהר.

גנים שלא יפתחו: גבעות, איבי הנחל, נוקדים, תקוע ב'- גן הדס, בת עין -תירוש, שיבולים, שיפון.

ישובים בהם יפתחו שמרטפיות לילדי עובדים חיוניים: נוקדים, פני קדם.

 • בתי ספר יסודיים (א-ח): כל בתי הספר יפתחו למעט, נווה – שדה בר, דביר- נוקדים ויובלים – גבעות שילמדו מרחוק. 

בתי ספר תיכוניים: היום נפתחה הישיבה התיכונית הר עציון, מחר תיפתח הישיבה התיכונית "מקור חיים" שאר התיכונים נערכים לפתיחה ביום רביעי.

 • חינוך בלתי פורמלי:

מסגרות קידום הנוער – תוכנית היל"ה במרכז גוש .

חלק מהחוגים חוזרים לפעילת. – הודעות נשלחות למשתתפים.

חינוך מיוחד: שעות הפעילות 08:00-13:00

גנים שיפתחו: תקוע ב' - לשם, נווה דניאל - פטל, אלעזר - דובדבן + ניצן במבנה גן ניצן, שיזף במבנה - גן רימון,  אלון שבות – צאלון.

גנים שלא יפתחו: תקוע – יהלום. הגן השיקומי באלון שבות נערכים לפתיחה ביום רביעי.

 • מעון שיקומי אלון שבת – יפתח מחר לילדי מערב הגוש . ביום רביעי במתוכנת מלאה.
 • שלווה גוש – יפתח במרחב מוגן באפיקים (גבעה צהובה).

שלכם,

שלמה נאמן, ראש המועצה

***

מועצה אזורית גוש עציון

יום ב', 16.10, ב' חשוון 12:00

עדכון מספר: 17

תושבים יקרים,

 • מערכת חינוך: ביומו העשירי של "חרבות ברזל" צוות המועצה פועל לפתיחה מיטבית של מערכת החינוך תוך הקפדה על הוראות צה"ל.

היום פתחנו במועצה מוסדות חינוך רבים. מחר יפתחו עוד, כולל תיכונים, קידום נוער וגם חלק מהמעונות. שני תיכונים מתוך שבעה נפתחו היום, חמישה נוספים יפתחו ב"ה מחר. שמונה בתי ספר יסודיים נפתחו היום, עשרה נוספים יפתחו מחר. 40 גני ילדים נפתחו היום, אנחנו, במועצה, עושים מאמצים לפתוח גנים נוספים מחר. לחלק מהגנים שלא נפתחו אין מיגון, ואנו משתדלים לפתור קושי זה.

גני חינוך מיוחד:  נגיש בקשה להחרגה של הסעת ילדי חינוך מיוחד. נעדכן כשיתקבל. במקביל, אנו מנסים למצוא פתרונות נקודתיים ויצירתיים.

האבטחה על מוסדות החינוך תוגברה ע"פ הנחיות צה"ל. בכל הגנים הוצבו מאבטחים חמושים נוספים וסיורי הצבא מחויבים לפטרל במקום על פי פקודת המח"ט.

בנות השירות הלאומי חזרו היום לפעילות, תודה שאתן כאן איתנו.

 • אתמול הציבה המועצה חמש מיגוניות ואשקוביות, היום נמשיך במבצע ונציב עוד חמישה מרחבים מוגנים ביישובים בהם אין פתרון מקלוט קבוע.

נמשיך במאמצים לאתר, לרכוש, להוביל ולהציב מרחבים מוגנים ביישובים הזקוקים להם.

מצורף סרטון מרגש המתאר פרויקט זה

 • בקשה חשובה: אנו מקבלים דיווחים רבים על הודעות ברשת שאינן מבוססות ומאומתות. אנו עומדים בקשר רציף וקבוע עם כוחות הביטחון. אנו מבקשים להתבסס על ההודעות הרשמיות של המועצה.  בכל שאלה ובעיה ניתן לפנות למוקד הביטחון 1208 ומוקד המועצה 106.
 • המשכנו היום את הסיור ביישובים ובחוות. היום ביקרתי בקידר, פני קדם, תקוע ד' ובחוות הראל הגיבורה. נמשיך לסייר, לשמוע ולהשמיע.

"וְזכַרְתָּ אֶת יְהוָה אֱלֹהֶיךָ כִּי הוּא הַנֹּתֵן לְךָ כֹּחַ לַעֲשׂוֹת חָיִל"

שלכם,

שלמה נאמן, ראש המועצה.

***

יום א' 15.10, א' חשוון, 22:00

עדכון מספר 16

תושבים יקרים ערב טוב. 

המועצה עשתה מאמצים עילאיים לאפשר כבר ממחר פתיחת חלקים נרחבים של מערכת החינוך. 
מחר יפתחו במועצה האזורית גוש עציון מוסדות חינוך רבים: 
בתי ספר יסודיים: 
אחי תקוע חטיבה צעירה
אחי תקוע חטיבה בוגרת
ביה"ס קדם בנוקדים נוקדים
ביה"ס מעלה עמוס
ביה"ס מיצד
תתמ"ד בת עין
שתי כיתות חינוך מיוחד מביה"ס ראשית יפעלו במרכז אפיקים.

גנים רבים יפתחו במועצה מחר. השיקול לפתוח גנים אלו ולא אחרים היתה הימצאות מרחב מוגן תקני בגן וגיוס צוות שמכיר את הילדים. 
הגנים שיפתחו מחר הם:  
אלון שבות: נרקיס, רקפת, רותם, כלנית
אלעזר: שושן, תאנה, רימון והדר
בת עין: חיטה ודגן
נווה דניאל: תמר, גן חב"ד, אשל ושיטה
שדה בעז
ראש צורים: אלמוג ומעיין
כפר עציון: פשוש וחוחית
כרמי צור: שורק, גפן וזמורה
הר גילה: אירוס וסיגלית
מיצד: חבר
מעלה עמוס: צבעוני וניסנית
כפר אלדד: ארגמן ולילך
נוקדים: חרצית, סביון ויסמין
תקוע: שקד, דפנה, אגוז, סמדר וחרוב
קידר: כרכום ונורית

בתי הספר היסודיים והגנים יפעלו בשעות 8:00-13:00
חלק מהתיכונים יחלו מחר, חלק ביום שלישי, עדכונים ימסרו ישירות ממנהלי המוסדות. 

המועצה ממשיכה במאמצים לפתוח עוד מוסדות כבר ביום שלישי, כולל מעונות ומוסדות חינוך מיוחד, וכל זה באופן מדורג ובכפוף להוראות פיקוד העורף וכוח האדם הזמין לנו. טרם קיבלנו אישור להסעות תלמידים, מקוים לקבל אישור זה בקרוב. 

מאחלים לכם חזרה טובה לשגרה. זה חלק מהחוסן שלנו, חוסן שנותן כוח לחיילינו בחזית. 
שלכם, 
שלמה נאמן, ראש המועצה

****

מועצה אזורית גוש עציון 
יום א', 13:00
עדכון מספר 15

תושבים יקרים, 
נכנסנו לשבוע השני ללחימה. אנו רואים את העם הזה, שהצליח בזמן כה קצר לעבור מהלם לחוסן, ובד בבד עם הכאב העצום, נירתם בכוחותיו הפיזיים והרוחניים העצומים להחזיר מלחמה שערה עד הניצחון שלבטח יבוא. 

1.    נפגעים
היום ב-14:00 תתקיים בהר המנוחות גבעת שאול לווייתה של אורטל בובטס בן איון הי"ד, אחות של טליה בובטס תושבת נוקדים. 

2.    ביטחון
היום תחלק המועצה עוד עשרות נשקים ליישובים השונים לעיבוי מערך הביטחון. 
מאז תחילת הלחימה, נרשמה ירידה דרסטית באירועים הביטחוניים במועצה. הכבישים כמעט ריקים מרכבים ערבים ומלאים בחיילינו. 
מצורף בזאת מכתב מאלוף פיקוד המרכז לתושבי יו"ש העוסק בהתנהלות בעת חירום. 

3.    הקלה בהוצאת רישיונות נשק
לאור המצב, ניתנה הנחיה של המשרד לביטחון לאומי - האגף לרישוי כלי ירייה, להקל על הוצאת רישיון לנשיאת נשק, על מנת לאפשר לאזרחים רבים ככל האפשר להתחמש. כל מי שאין לו עבר פלילי ושעומד באחד מהתנאים הבאים: 
-    מגורים בישוב זכאי
-    יוצאי רובאי 07 ומעלה
-    קצינים בדרגן סגן ומעלה ונגדים בדרגת רס"ר ומעלה בצה"ל ובגופי הביטחון
-    שירות ביחידות מיוחדות 
-    כבאים, שוטרים, ועובדים ומתנדבים בגופי ההצלה
יוכל לקבל רישיון נשק תוך שבוע. 
פרטים נוספים באתר המשרד לביטחון לאומי.
להנפקת רישיון נשק יש צורך בהנפקת אישור תושב - את אישור התושב ניתן להפיק באתר המועצה.

4.    משרדי המועצה
המועצה פועלת באופן מלא בשגרת חירום. קבלת קהל מתקיימת כסדרה. 

5.    חינוך
אנו במועצה עושים עבודה קדחתנית ומאמצים רבים להפעלת מערכת החינוך, במגמה להתחיל את הפתיחה ההדרגתית כבר ממחר. במהלך היום יצא עדכון מיוחד ומפורט בנושא מערכת החינוך.   

טיפ חוסן
התנדבות ועשיה בונים חוסן.

"יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ"
שלכם, 
שלמה נאמן, ראש המועצה

***

מ.א גוש עציון 
מוצ"ש, 23:00, 
עדכון מס 14

תושבים יקרים, 
קיבלנו שתי בשורות קשות הנוגעות לבני משפחות של תושבים שלנו: צילה מגן מאלעזר שכלה את אחיה עמרם אלון טולדנו הי"ד, שהובא למנוחות ביום שישי. צילה יושבת שבעה מחר ומחרתיים בביתה באלעזר. 
השניה היא טליה בובטס תושבת נוקדים, שאיבדה את אחותה, אורטל בובטס בן עיון הי"ד. אנו שולחים חיבוק וניחומים למשפחות היקרות. יהי זכרם של הנופלים ברוך.

1.    השבוע נמשיך לבקר ביישובים, לשמוע את הצרכים שלכם ולספר מה המועצה עושה ותעשה בנדון.
 
2.    כצפוי, "יום הזעם" שהוכרז ע"י  הערבים התנהל כמו כל יום שישי אחר, וטופל באופן בלתי מתפשר ע"י חיילינו. אנו מצדיעים לתושבי המועצה שהמשיכו בשגרה ולא נכנעו לזריעת פחד על ידי האויב באמצעות רשתות חברתיות. אל תתנו להם יד בשיתופים. ככה מנצחים במלחמה.  

3.    המועצה הגישה בקשה למשרד החינוך להחרגת מוסדות החינוך שלנו. עד שתתקבל תשובה, הלימודים יתקיימו בלמידה מרחוק ובפעילות יישובית פנים אל פנים, עדכונים ימסרו ממנהלי המוסדות והצוותים.

4.    טיפ של חוסן: יחד ותקווה בונים חוסן. נסו להיות יחד בתקופה זו ולשתף חברים ומכרים בשלומכם.
נעבור את זה יחד. 

"מְלַמֵּד יָדַי לַמִּלְחָמָה, וְנִחֲתָה קֶשֶׁת נְחוּשָׁה זְרוֹעֹתָי, וַתִּתֶּן לִי מָגֵן יִשְׁעֶךָ" 

שלכם, 
שלמה נאמן, ראש המועצה

***

מ.א גוש עציון 
יום ה', 12:00
עדכון מס 13

תושבים יקרים, 

ביטחון: 
אנחנו במלחמה כבר שישה ימים. עברנו משלב ההגנה לשלב ההתקפה. בגזרה שלנו אנחנו ערוכים לכל תרחיש. אנחנו במועצה נמצאים בקשר מתמיד עם החטיבה ועובדים בצמוד לכוחות הצבא, השב"כ והמשטרה הפועלים בגזרה. אנחנו מאמינים בהם וסומכים עליהם באופן מוחלט. 
ניסיונות האויב לערער את הביטחון שלנו ולהחדיר פחד ללבבות שלנו לא יצלחו. אנחנו חזקים, אנחנו מאמינים, אנחנו ננצח. 
בתוך כך, חילקנו עשרות נשקים נוספים ליישובים על אלה שחילקנו אתמול. תושבים עברו מטווחים והם בכוננות מלאה. אתמול שיגרתי מכתב בהול לראש הממשלה בנושא הגנת היישובים, וזה תוכנו: 

כ - 150 יישובים ישראלים ביהודה שומרון ובקעת הירדן נמצאים בסמוך וחלקם אף מוקפים בכפרים עוינים. לאורך השנים רבש"צים וחברי כיתות כוננות הגנו בגופם וחלקם אף שילמו בחייהם בהגנה על תושבי היישוב. כיום בכל יישובינו קיימת תשתית חזקה ומיומנת של כיתות כוננות, מוקדי ביטחון, ומרכיבים שונים להגנה. אך לצערנו, נוכח הזוועות הקשות שבוצעו על ידי אויב באחינו מיישובי הדרום, אנו מחויבים להיות ערוכים להגנה עצמאית על תושבינו בשעות הראשונות של מתקפה ח"ו. האמצעים אותם אנחנו מבקשים כבר זמן רב, בימים אלו הופכים לדרישה מיידית ובהולה בגדר פיקוח נפש של ממש.

1.    השלמת פערי סד"כ בכיתות כוננות -  נוכח גיוס מסיבי בצו 8 של רוב חברי כיתות כוננות ביישובנו, יש להרחיב את כיתות הכוננות על ידי חיילי מילואים משוחררים משירות מילואים פעיל, שעדיין מהווים כוח איכותי לוחם בהיותם יוצאי יחידות קרביות. הדרישה היא  לספק להם מיידית נשקים ארוכים.
2.    ציוד לחימה – בנוסף לאמור בעניין אספקת נשקים, אנו מעלים דרישה לאספקה מיידית של ציוד לחימה חיוני: אפודים קרמיים, קסדות טקטיות, כוונות ופנסים לנשק, פנסי סריקה, מכשירי קשר, מדונה, ואמר"ל. 
3.    אימונים לכיתות כוננות – ארבעה ימי מילואים (ימ"מ) לרבות אמצעים. במקום יום בשנה כפי שנהוג כיום. 
4.    רבש"צים ביישובי התיישבות הצעירה – הוספת תקן רבש"צ ליישובים בהתיישבות הצעירה בהם יש כיתת כוננות.

אני דורש להיענות לבקשתנו ללא דיחוי על מנת להשיב את הביטחון ואת תחושת הביטחון לתושבינו.
בהזדמנות זו אני מבקש בשם התושבים וכל מפעל ההתיישבות לחזק את ידך, את ידי שרי הממשלה, את מפקדי ולוחמי צה"ל וכוחות הביטחון במלחמה נגד האויב האכזר. 
אנו מגויסים לחלוטין ועומדים מאחוריך במאמץ לשחרר את חבל עזה מאויבי ישראל. הכה בהם ללא רחם!

בנושא אחר: אנחנו במועצה נערכים לקראת שבת בכל הנוגע לגל שקט, תפילות ציבוריות ועוד. עדכון מסודר בנושא יצא הערב. 

להצטרפות לעדכוני המועצה:

הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד

שלכם, 
שלמה נאמן, 
ראש המועצה

***

מועצה אזורית גוש עציון 
יום חמישי 22:00 עדכון מס 13

תושבים יקרים, 
להלן כמה עדכונים מהיום האחרון.

1. קשר ישיר עם השטח
התחלנו היום לבקר ביישובים בפורום רחב, לשמוע ולהשמיע. הפגישות בהר גילה ובקידר היו חשובות מאוד. פגשנו ציבור חזק, איתן, שמתגבר על החששות (המובנים) ונחוש לתת את הגב לחיילים שלנו עד הניצחון. בשבוע הבא נמשיך את הסבב. 

2. חינוך 
אגף החינוך במועצה אגף החינוך עמד בקשר עם צח"י חינוך, מנהלים ופיקוח במטרה להסדיר מדיניות אחידה של למידה. מחר יוכלו התלמידים לאסוף ספרי לימוד מבתי הספר דבר שיאפשר לימוד מרחוק החל משבוע הבא ועד שנחזור ללימודים סדירים. פרטים ישלחו מבתי הספר. 
משבוע הבא הלימודים יתקיימו במתכונת הבאה: 
9:00-11:30 – פעילות בית ספרית, כלומר למידה מרחוק
12:00-14:00 – פעילות יישובית הכוללת מפגשים פנים אל פנים 

3. הגיל הרך 
השבוע הפעלנו עשר שמרטפיות ביישובים שונים שיועדו למשפחות בהן שני ההורים גויסו. מטרתנו משבוע הבא לפתוח כמה שיותר גנים, כך שבסופו של תהליך כל הילדים בגילאי 3-6 יחזרו לגנים, בהתאם להוראות פיקוד העורף ולכוח האדם שברשותנו. 

4. צוותי צח"י 
תמיד ידענו שיש לנו צוותי חירום יישוביים מדהימים, אבל התפקוד שלהם בשבוע הזה הפתיע אותנו ובגדול. היינו במועצה המומים מכוח העמידה, המקצועיות, האופטימיות, הירידה לפרטים והרגישות של כל אחד ואחת מהם. ממש מעורר השראה והשתאות. תודה רבה. 

5. לקראת שבת 
- המועצה חילקה מארזים למשפחות המגויסים לכבוד שבת. גם החוות החקלאיות שלנו קיבלו עוגה לשבת. 
- מצ"ב מכתב מרבני גוש עציון ובו הנחיות הלכתיות לשבת בעת זו. 

חֲזַק וְנִתְחַזַּק בְּעַד עַמֵּנוּ וּבְעַד עָרֵי אֱלֹהֵינוּ 
שלכם, 
שלמה נאמן, 
ראש המועצה

***

יום ד' 22:30
עדכון מספר 12

תושבים יקרים, 
היום הוכפל מספר הקברים בחלקה הצבאית של בית העלמין המרכזי שלנו, משלושה לשישה. ליוינו שלושה גיבורים למנוחת עולמים, יהי זכרם ברוך. אנו, תושבי המועצה ועובדיה, שולחים חיבוק נחמה למשפחות היקרות ותפילה שיהיו אלו הקורבנות האחרונים.
לכל משפחת חלל מהמועצה מוצמד עובד מטעמה שימשיך ללוותה ככל שידרש. 

1.  ראשית, אני מבקש להודות לכם על עמידתכם האמיצה והנחושה. יש לנו, בעורף, תפקיד חיוני במלחמה, והוא להעניק גב ללוחמים שלנו בחזית. יציבתכם הזקופה, רוח הערבות ההדדית וההתנדבות שלכם מעוררות השראה ונותנות כוח. ועוד מילה בנושא ההתנדבות: מחמם את הלב לראות כל כך רבים מכם מושיטים יד ועוזרים לכלל במגוון צרכים שעולים מהשטח. אני גאה בכם. 
2. התראות ואזעקות 
המועצה מבקשת מהתושבים להוריד את אפליקצית פיקוד העורף. האזעקה המושמעת בצופרים מיועדת לשוהים מחוץ לבית. בבתים עצמם לא תמיד שומעים אזעקות אלה ולכן אנא אנא אנא, הורידו את האפליקציה. בכל מקרה, יש להישמע להנחיות פיקוד העורף. 

3. מענה רגשי – עושים סדר: 
מוקד 1208 נותן מענה רגשי להורים לילדים עד גיל 18 המביעים מצוקה וחרדה. המוקד פועל 24 שעות ביממה. הפנייה תופנה ע"י המוקד לפסיכולוג / עו"ס מהמועצה.
הקו החם של מרכז חוסן של המועצה נותן מענה בין השעות 8:00-20:00 למבוגרים מעל גיל 18 ומספרו 058-3989550.

4. חינוך: 
אגף החינוך של המועצה קיים היום סדרת שיחות עם מנהלי מוסדות החינוך היסודיים ממנה עלה כי רוב בתי הספר קיימו שלוש שעות מפגש עם התלמידים, חלקן כללו גם שיעורים מקצועיים. משרד החינוך הודיע שהחל מיום ראשון הקרוב נתחיל בארץ כולה ובמועצה בפרט ללמוד מרחוק ואנו נערכים לכך. במקביל, נשתדל להמשיך להפגש גם פנים אל פנים. 

5. חוות חקלאיות
צוותי המועצה ביקרו היום בכל החוות החקלאיות. בכולן נוכחים חיילינו ומגנים עליהן. דאגנו היום ונמשיך גם מחר להוסיף מיגון לחלוצים אלו. הרוח של יישובי קצה אלו מעוררת השראה, ואני ממליץ לכולכם לבוא לבקר. 

6. מיגון
ברחבי המועצה ישנם מספר אתרים ללא מקלטים או מיגוניות. לאור המצב השורר בארץ, כרגע אין אפשרות להשיג מיגוניות תקניות ליישובים הרחוקים מגבול עזה, לכן אנו, במועצה, עושים מאמץ עילאי למצוא תחליף. זהו מבצע מורכב שיקח מספר ימים, ואנו פועלים לקידומו בכל הכוח. 
7. הפגה למשפחות
ביוזמת אגף החינוך ומחלקת רווחה במועצה, נפתח מרכז הפגה ב"מרכז פסגה" בגבעה הצהובה (מתחם אוריה הישן). למרכז מוזמנות משפחות עם ילדים, לפעילות של כשעה וחצי, שחרור והפוגה מהמתח הרב שמצטבר ומחוסר העשייה. מעבר להפעלה במקום, ניתנת בו גם האפשרות למפגש עם פסיכולוג חינוכי מהמועצה. המעוניינים ישאירו פרטים וטלפון במייל [email protected].
8. תרבות: 
לאור הצלחת ההצגה הקודמת, בקרוב יערוך המתנ"ס סבב של הצגה נוספת בין היישובים.  

"מְלַמֵּד יָדַי לַמִּלְחָמָה וְנִחֲתָה קֶשֶׁת נְחוּשָׁה זְרוֹעֹתָי וַתִּתֶּן לִי מָגֵן יִשְׁעֶךָ"

שלכם, 
שלמה נאמן, ראש המועצה

***

מועצה אזורית גוש עציון
עדכון תושבים מס 7
יום ב', 22:00

תושבים יקרים, 

בצער רב התבשרנו שבנוסף לנפילתו של יונתן אלעזרי ולהיעדרותן של שתי תושבות המועצה, שלושה אחים ואחיות של תושבים שלנו מהיישובים אלעזר, תקוע וראש צורים נפלו במלחמה. תושבי המועצה כולה מחבקים ומשתתפים בצערם הנורא, ועובדי המועצה מלווים אותם בשעתם הקשה.
1.    מוכנות
אנו ממליצים לתושבים להוריד את אפליקציית פיקוד העורף שמתריעה במקרה של אזעקות. ניתן להוריד בקישור הבא

כמו כן, כדאי לוודא שהממ"ד שלכם מצויד (כפי שצריך להיות בכל מקרה) מצ"ב המלצות פורטל החירום הלאומי:

2.    חינוך
המועצה תפתח מחר מרכז הפוגה במתחם אפיקים בגבעה הצהובה, לטובת משפחות צמי"ד ורווחה, בתאום עם מחלקת הרווחה. המרכז ייתן מענה לטיפול ולפעילויות הפוגה בחדרי מעבדת הדמיון והפירוטכניקה. 12 מתנדבים יסייעו בהפעלת המתחם.
5 מתוך 7 השמרטפיות שלנו פעלו היום. לשתיים האחרות לא הגיעו ילדים. ההורים שילדיהם שהו בהם גילו התלהבות.
 
3.    אירוח תושבי הדרום
אין מילים שיתארו את הלב הרחב והערבות של תושבי המועצה. ביישובים רבים מתארחות משפחות מהדרום והן עטופות בחום ואהבה. בכפר עציון מתארחים עכשיו  250 תושבים מאזור הלחימה. המועצה, בסיוע קרן גוש עציון, מספקים להם כל מה שהם צריכים. בנוסף לכך, לקחו על עצמם יישובים שונים לבשל לקבוצה גדולה זו. היום היה זה ראש צורים ומחר היישוב בת עין. כל הכבוד לתושבים המדהימים שלנו!

4.    הסופרים והעסקים השונים שבים לפעילות בהדרגה. מחר רמי לוי יהיה פתוח במתכונת כמעט מלאה. 

5.    גם התחבורה הציבורית חוזרת לפעול כמעט כסדרה. לעדכונים, ניתן להצטרף לקבוצה הייעודית

חֲזַק וְנִתְחַזַּק בְּעַד עַמֵּנוּ וּבְעַד עָרֵי אֱלֹהֵינוּ.

שלכם, 
ראש המועצה, שלמה נאמן

***

עדכון תושבים מס 6
יום ב', 12:00

תושבים יקרים שלום רב, 
אנו מאמינים שהמלחמה תמשך עד ההכרעה של אויבינו. רבים מאהובינו לוחמים על מנת להגן עלינו ולנצח. לנו בעורף יש משימה ראשונה במעלה:    לשמור על שגרה ככל הניתן ולתמוך בכוחותינו. מספר עדכונים לאור הערכת מצב שקיימנו כרגע במועצה: 

1.    הצירים פתוחים ובטוחים. מי שבכל זאת מרגיש חרדה מוזמן להתקשר למוקד המועצה במספר 1208. 
2.    נשק
אנו במועצה מבקשים לדעת מה הסד"כ (סדר כוחות) שלנו ביישובים, כמה נשקים, נושאי ונושאות נשק יש ביישובים עצמם שלא יצאו לחזית. בקרוב יופץ קובץ בין היישובים, נבקש את שיתוף הפעולה שלכם. 
בנוסף, למען השקט הנפשי של כולנו והביטחון האישי, אנו מבקשים מכל מי שמסוגל לשאת נשק – להיערך לכך. תושבים המעוניינים להוציא רישיון נשק וזקוקים לאישור תושב המועצה, יש להגיש דרך אתר המועצה והבקשה תטופל מיידית. ביממה האחרונה הנפקנו במועצה עשרות רבות של אישורים כאלה. 
3.    חיילים
חיילים רבים נמצאים בימים אלה בגזרה ושומרים עלינו ואנו מלאי תודה. תושבים שרוצים לפנק אותם מוזמנים לעשות זאת ישירות או דרך החמ"ל שפותח המתנ"ס מטעם המועצה בטלפון 054-8189352.
מעבר לכך: אנו מודעים שיש מקומות נקודתיים בהם חסר לחיילים מזון. המועצה דואגת לספק לחיילים המשרתים בכל רחבי הגוש מזון חם וטרי בצורה מסודרת. מי שיודע על חיילים שזקוקים למזון – אנא דווחו ליהודית 050-3231667. אנו מעדיפים שהפניה תגיע דרך המפקדים עצמם. 
4.    קניות
חלק מעסקי המזון פתוחים באופן חלקי, חלק כבר חזרו לפעילות מלאה. אנו צופים כי בהדרגה כולם ישובו לפעילות סדירה. מעבר לתקווה זו, אנו במועצה פועלים במלוא הכח מול גורמי הביטחון על מנת לאפשר כניסת עובדים לעסקים חיוניים. 
5.    מתנ"ס
המתנ"ס בשם המועצה מפעיל היום הצגה שעוברת ביישובים השונים כחלק מפעילות הפגה. ממחר יחזרו בהדרגה חוגים לפעילות. 
6.    חינוך
אגף החינוך של המועצה מפעיל היום שמרטפיות בשבעה יישובים. כאמור בעדכון הקודם, ב 12 יישובים מתקיימות פעילויות חינוכיות פנים אל פנים. 
בנוסף – מרכז אפיקים יוסב למרכז הפגה למשפחות צמי"ד ויתופעל ע"י מתנדבות. אנשי הרווחה של המועצה פונים למשפחות אלו ומזמין אותן. המעוניינים יפנו לעו"ס המטפל. 

ה' עוז לעמו יתן, ה' יברך את עמו בשלום. 

שלכם, 
ראש המועצה, 
שלמה נאמן

***

מועצה אזורית גוש עציון
עדכון תושבים מס 5 
יום א', 23:00

תושבים יקרים שלום רב,


1.    רוב המלחמה הנוראה שנכפתה עלינו מתרחשת בדרום הארץ אבל אנחנו לא נתפסים לשאננות. הגזרה שלנו תוגברה בגדוד מילואים גדול יותר ובחיילים שמכירים טוב יותר את הגזרה. יש שליטה ביטחונית הן ביישובים והן בצירים המובילים אליהם ואין התראות קונקרטיות. בכל מקרה, ההמלצה היא להישאר בבתים ככל האפשר בשל האיום הרקטי. 
2.    חינוך
גנים: המתנ"ס מפעיל שמרטפיות לילדים ששני הוריהם גויסו ביישובים אלעזר, כפר עציון, כרמי צור, הר גילה, כפר אלדד, נוקדים, נווה דניאל, אלון שבות ותקוע. השמרטפיות הן רב גילאיות ומתאימות לגילאים 3-6. הן פועלות מ 8:00 ועד 13:30. פתיחת השמרטפיה תלוית רישום בקישור הבא: https://forms.gle/eWEEFiM57YhW71j88 מי שאין שמרטפיה ביישובו, מוזמן להצטרף לאחת ביישוב שכן. ישובים שרוצים להפעיל מערכות נוספות מוזמנים לעשות כן, והמתנ"ס יסייע להם מבחינה לוגיסטית.  

בתי ספר: גם בימים שני ושלישי לא יתקיימו לימודים סדירים ברחבי הארץ. 12 יישובים הביעו רצון לקיים פעילות חינוכית בתחומם גם בימים אלו. המועצה קבלה החלטה לפעול בנושא במתכונת הדומה לתקופת הקורונה. אגף החינוך במועצה שמח לסייע באיתור אנשי חינוך, מתנדבים ונוער שיעבירו שיעורים ופעילויות. חלק מהשיעורים יתקיימו פרונטלית וחלקם בזום, וכולם תחת הנחיות פיקוד העורף, כלומר בקבוצות קטנות וסמוך למרחבים מוגנים. צוותי בתי הספר הונחו לשמור על קשר עם התלמידים ולסייע בכל הנדרש. מנהלי בתי הספר ינחו את הורי התלמידים בנוגע ללמידה מכוונת. 
3.    פועלים/עסקים: 
מזכירים שכניסת פועלים ליישובים אסורה. לאחר הערכת מצב של החטיבה,  אנו מקוים שכבר החל ממחר העסקים בתחומי המועצה יתחילו בהדרגה את חזרתם לעבודה.
4.    חוסן
פתחנו קו חם של מרכז חוסן המיועד למקרים קשים של חרדה והתמודדות קיצונית. מספרו 058-3989550 לכל צורך אחר, מוזמנים להתקשר למוקד 1208. 

5.    מתנדבים
תושבי הגוש המדהימים פונים אלינו בהמוניהם ומבקשים להתנדב. כל מי שזקוק למתנדבים, שיפנה בבקשה ליהודית זיכר, רכזת המתנדבים, במספר 054-8189352. 
6.    מועצה
בשל הגיוס הנרחב, המועצה עדיין עובדת במתכונת חירום ומקבלת קהל רק במקרי חירום. 
7.    מתנ"ס: 
כחלק מפעילות ההפגה של המתנ"ס, תסבוב הצגה בין היישובים החל ממחר. פרטים ישלחו בקבוצת התרבות בלינק https://chat.whatsapp.com/GHlRcUBEvDYK3jJdZIqUYb ודרך רכזי התרבות ביישובים. 
חדר הכושר במתנ"ס בגבעה הצהובה יפעל עפ"י הנחיות פיקוד העורף. החל ממחר ועד להודעה חדשה הפעילות בחד"כ תתקיים בימים א-ה בין השעות 8:30 עד 18:00 בהתאם ללו״ז תשפ״ד. ביום שישי יהיה פתוח כרגיל, במוצ״ש סגור.

8.    תחבורה ציבורית: 
אנו מקווים שהתחבורה הציבורית תחזור לעבודה סדירה כבר ממחר. ניתן להצטרף לקבוצת העדכונים הייעודית בקישור:
9.    מי שרוצה לקבל עידכונים באנגלית או ברוסית מומן להצטרף לקבוצות הייעודיות בקישורים המצורפים בהתאמה: 


ולסיום, תפילותינו ותקוותינו עם חיילינו הגיבורים: "וְיִשְׁלַח בְּרָכָה וְהַצְלָחָה בְּכָל מַעֲשֵׂה יְדֵיהֶם, יַדְבֵּר שׂוֹנְאֵינוּ תַּחְתֵּיהֶם, וִיעַטְּרֵם בְּכֶתֶר יְשׁוּעָה וּבַעֲטֶרֶת נִצָּחוֹן." 
שלכם, 
ראש המועצה, שלמה נאמן.

***

מועצה אזורית גוש עציון:
עדכון תושבים מס 4

יום א', 13:00
תושבים יקרים שלום רב, 
מספר עדכונים לאור הערכת מצב שקיימנו כרגע במועצה: 
במלחמה הקשה שנפתחה עלינו, גם אנו במועצה ספגנו מכה קשה: נכון לשעה זו, שלושה מתושבי המועצה מוגדרים נעדרים שאנו לא יודעים מה עלה בגורלם, ועוד מספר נעדרים שבני משפחתם במעגל השני מתגוררים אצלנו. עובדים סוציאליים מטעם המועצה מלווים את המשפחות ואנו נעדכן כשיתקבל מידע בנוגע אליהם. אנו מתפללים לשלומם.  
1.    סניף רמי לוי בצומת הגוש פתוח במתכונת מצומצמת בשל מחסור בעובדים. בשעות אלה יש ניסיון לגייס עובדים, אין צורך במתנדבים.  
2.    עד כה, גויסו 15% מעובדי המועצה, ומספר זה עוד צפוי לגדול. לכן אנו עוסקים רק בצרכי חירום ואין קבלת קהל לצרכים שוטפים. 
3.    גוש עציון מוגדר רשות קולטת אוכלוסייה בחירום. ככזו, אנו ערוכים לקלוט תושבים מעוטף עזה. כרגע טרם התקבלה החלטה לפנות אותם אלינו, אך כל שירותי המועצה ערוכים לקליטה.   
4.    החוות החקלאיות שלנו זקוקות לכם, תושביהן מועטים והן לבד בשטח. כזכור, ברובן מתגוררת משפחה חלוצה אחת, ובחלקן הגברים גויסו. אתם מוזמנים להגיע אליהן ולהציע עזרה. אמש חילקנו להן ציוד הגנה ושמירה, בהמשך נחלק גם להתיישבות הצעירה. 
5.    ילדים ונוער: אנו נערכים לפעילות למידה ביישובים השונים. כבר היום מתקיימת למידה במתכונת קורונה בחלק מהיישובים. אנו נעדכן בקרוב על היערכות לימים הקרובים.  
6.    למוקד המתנדבים של המתנ"ס נרשמו 200 איש (מרשים מאוד, כל הכבוד!), ונפתחה קבוצת וואטסאפ ייעודית. במקביל, קיימנו מיפוי של קשישים ובודדים ומתנדבים פועלים גם בתחום זה. אירועי תרבות יתקיימו בזום. לינקים יופצו בקבוצות הוואטסאפ. 
7.    עקב המצב הבטחוני ישנם שיבושים בתחבורה הציבורית. בשל השינויים התכופים גם המידע באמצעים הדיגיטליים אינו מלא, ומומלץ להתעדכן במוקד 8787* ובמוקדי המידע של חברות התחבורה הציבורית השונות. 
8.    במאמץ גדול הצלחנו היום לפתוח מספר שמרטפיות לילדי משפחות מגויסים. נקווה עד מחר לפתוח את כולן. 
9.    מופצות הודעות וואטסאפ לא מאומתות רבות הנוגעות לצרכי חיילים. בכל מה שקשור לאירוח חיילים ולצרכיהם יש להתקשר ליהודית רכזת המתנדבים  054-8189352
10.    הספריה המרכזית באלון שבות פתוחה היום בין השעות 11:00-16:00. גם ביישובים השונים נפתחו חלק מהספריות (ישר כוח לכל אלה שפתחו!), מוזמנים להתעדכן בקבוצות היישוביות. אנו מאפשרים פתיחת ספריות ביישובים בהתאם להוראות פיקוד העורף (עד 50 איש במקום סגור). 
11.    נזכיר את מספרי הטלפון הרלוונטיים לשעה זו: 1208 – מענה רגשי, שירות פסיכולוגי ודיווח על נעדרים. ורכזת מתנדבים: 054-8189352 (יהודית זיכר). אנו עושים מאמץ שמספרים אלה יהיו זמינים מסביב לשעון לשירותכם. 
הערב נקיים במועצה הערכת מצב נוספת ונוציא עדכון בהתאם לצורך. 
אנחנו בעיצומה של מערכה קשה ומבחן עצום. אנחנו נעמוד בהם וננצח. חבקו את מי שצריך, אל תהססו להיעזר בנו. בתקווה לבשורות טובות בקרוב, 

שלמה נאמן,

ראש המועצה