דלג לתוכן העמוד

בן בלהה ויוחנן
נולד בעין צורים
בי"ז באב תשט"ז, 25/7/1956
שרת בחיל הים, יחידה: קומנדו הימי
התגייס בנובמבר 1974
נפל בעת מילוי תפקידו
בד' בניסן תשל"ז, 22/3/1977
מקום נפילה: הים התיכון
הותיר: הורים ושני אחים
בן 21 בנפלו

 

קורות חיים:
בן יוחנן ובלהה. נולד ביום י"ז במנחם-אב תשט"ז (25.7.1956) בקיבוץ עין-צורים, שמתיישביו היו שרידי הלוחמים בגוש-עציון שנפל ערב קום המדינה.
מילדותו ספג בבית-הוריו את רוח האמונה, העקשנות, הקשר אל העבר והנכונות לפעול ללא-גבול ובמסירות-נפש למען העם והמולדת. חנוך סיים את בית-הספר היסודי האזורי ב'מרכז שפירא' והמשיך את לימודיו בבית-הספר התיכון שבקבוצת יבנה.
חנוך גויס לצה"ל בתחילת נובמבר 1974 והוצב בחיל-השריון. לאחר הטירונות סיים בהצלחה קורס-מ"כים וחרמ"ש וקורס לוחמי נגמ"ש. כל המשימות שהוטל ועליו בוצעו בהצלחה, עם-זאת לא ידעה נפשו מנוח. חנוך חש כי הוא יכול לתרום ולתת מאונו יותר ממה שנדרש ממנו בשריון ולכן הגיש בקשה להתנדב לקומנדו הימי. בקשתו נתקבלה בזכות נתוניו האישיים הגבוהים וחנוך צורף לשייטת המהוללת. הוא עבר את מסלולהאימונים של 'אנשי הדממה', שהם מהקשים והמפרכים בצה"ל.
ביום ד' בניסן תשל"ז(22.3.1977) נפל חנוך בעת מילוי תפקידו. הובא למנוחת עולמים בבית העלמין האזרחי שבגוש עציון. השאיר אחריו הורים ושני אחים.
במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "חנוך היה מן הטובים בין חבריו והתבלט בשאיפתו להצליח ולתרום בהשגת המשימותשהוטלו עליו ועל חבריו... מהמתנדב ליחידה כשלנו נדרשים כוחות נפשיים ועוז-רוח אשראינם ניתנים ללימוד ולרכישה בצבא. זאת רכש חנוך בביתו ועם נכס זה בא ליחידה: אהבת הארץ, הרצון לתרום מעל ומעבר לנדרש, העזרה לזולת והנכונות לעמוד בקשיים דרשו מחנוך מיצוי כל אשר בו. רק בן הבא ממשפחה הרוויה אהבת הארץ ואמונה ביכולתו ובחובתו שלכל אדם למען המדינה, יכול לעמוד בקשיים ובמשימות המסובכות אשר דרשו מחנוך מיצוי כל אשר בו".

רבט חנוך שפר רבט חנוך שפר

  משיריו